Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2016, 12:10

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice trafi do sprzedaży w Europie we wrześniu

Firma Capcom poinformowała, że anglojęzyczna wersja prawniczej przygodówki Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku. Gra dostępna ma być wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Anglojęzyczna wersja ukaże się we wrześniu. - Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice trafi do sprzedaży w Europie we wrześniu - wiadomość - 2016-05-12
Anglojęzyczna wersja ukaże się we wrześniu.

Gdy we wrześniu zeszłego roku firma Capcom ujawniła grę Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice od razu potwierdzono, że ta kolejna odsłona popularnego cyklu prawniczych przygodówek doczeka się wersji anglojęzycznej. Jednak dopiero teraz wydawca dał jakieś konkrety w tej kwestii. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że gra trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Europie we wrześniu tego roku. Miłośników wydań pudełkowych zasmuci zapewne wiadomość, że produkcja dostępna będzie wyłącznie w dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem usługi eShop. Cena ustalona została na poziomie 29,99 euro (ok. 132 złote).

W kampanii historia toczyć się będzie dwutorowo. Prawnik Phoenix Wright wraz z asystentką trafi do azjatyckiego królestwa Khura'in, gdzie podejmie się obrony kilku niewinnie oskarżonych nieszczęśników. Ocalenie ich od więzienia nie będzie łatwe, gdyż nacja ta porzuciła tradycyjne procesy karne z udziałem adwokatów i postawiła na wyrocznie, których wola przekazywana jest przez lustra wodne. Równolegle w Los Angeles cały czas pracować ma duet w składzie Apollo Justice i Athena Cykes, którzy pod nieobecność Wrighta zmuszeni zostaną do poradzenia sobie z kryzysem grożącym zamknięciem założonej przez ich szefa kancelarii.

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice podąży ścieżkami wytyczonymi przez wcześniejsze odsłony cyklu. Ponownie sprawy składać się więc będą z dwóch faz. Najpierw przeprowadzimy śledztwo, gromadząc dowody i informacje, a następnie podczas rozprawy wykorzystamy je do zniszczenia argumentacji oskarżenia i podważenia niekorzystnych dla naszego klienta zeznań świadków. Powrócą znane z wczesnych odsłon cyklu mechanizmy badania miejsc zbrodni i powiązanych z nimi obiektów za pomocą metod naukowych. Nowością mają być wspomniane już lustra wodne. Za ich pomocą medium będzie w stanie ukazać sądowi, co widziała ofiara zaraz przed śmiercią.

Przypomnijmy na koniec, że Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice zmierza wyłącznie na konsolę przenośną Nintendo 3DS. Gra zadebiutuje wpierw w Japonii, gdzie ukaże się 9 czerwca. Warto wspomnieć, że poprzednia odsłona, czyli Ace Attorney 5, została szybko skonwertowana na system mobilny iOS, więc nie zdziwilibyśmy się gdyby podobny los spotkał najnowszą część serii.

  1. Oficjalna strona cyklu