Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2015, 10:44

Ace Attorney 6 - Capcom zapowiedział nową odsłonę cyklu

Firma Capcom ujawniła Ace Attorney 6, czyli nową odsłonę wyśmienitego cyklu prawniczych przygodówek, która zmierza na konsolę przenośną Nintendo 3DS.

Gra na razie zmierza tylko na Nintendo 3DS. - Ace Attorney 6 - firma Capcom zapowiedziała nową odsłonę przygodówkowego cyklu - wiadomość - 2015-09-02
Gra na razie zmierza tylko na Nintendo 3DS.

Firma Capcom sprawiła nam miłą niespodziankę, zapowiadając Ace Attorney 6, czyli kolejną odsłonę popularnej serii prawniczych przygodówek. Obecnie produkcja zmierza wyłącznie na konsolę przenośną Nintendo 3DS, ale sądząc po wcześniejszych częściach cyklu, spodziewamy się, że prędzej czy później powstanie także wersja mobilna. Co godne pochwały, wydawca od razu potwierdził zamiar wypuszczenia wersji anglojęzycznej.

W Ace Attorney 6 adwokat Phoenix Wright opuści granice Japonii i uda się w podróż do tajemniczego fikcyjnego państewka, którego mieszkańcy wyznają religię obracającą się wokół duchów zmarłych. W trakcie pobytu w tym kraju bohater zostanie wplątany w serię zbrodni i zmuszony do reprezentowania niewinnie oskarżonych przed lokalnymi sądami.

Źródło: Famitsu. - Ace Attorney 6 - firma Capcom zapowiedziała nową odsłonę przygodówkowego cyklu - wiadomość - 2015-09-02
Źródło: Famitsu.

Jak zwykle, kampania złożona będzie z szeregu odrębnych spraw. Podczas przygód towarzyszyć ma nam młody kapłan imieniem Bokuto Tsuani, który pomoże Wrightowi zrozumieć lokalne zwyczaje. Postać ta będzie wyjątkowo gadatliwa i ma nas wręcz zasypywać ciekawostkami historycznymi oraz kulturowymi, a sporo z tych informacji okaże się potem mieć istotne znaczenie podczas obrony oskarżonych.

Rozgrywka przypominać będzie poprzednie odsłony, ale nie zabraknie też nowości. Każda sprawa podzielona zostanie na dwa etapy. Wpierw będziemy musieli przeprowadzić własne śledztwo. Odwiedzimy wtedy miejsce zbrodni, poszukamy dowodów i poszlak oraz przepytamy świadków. Następnie zgromadzone w ten sposób informacje wykorzystamy podczas rozprawy do obalenia argumentacji prokuratora i wytknięcia nieścisłości w zeznaniach powołanych przez niego świadków.

Największą nowością będzie obecność w sali sądowej wodnego lustra, które wykorzystamy podczas rozgrywki, choć na razie nie wiadomo jak dokładnie będzie to wyglądało w akcji. Na konkrety nie będziemy musieli jednak czekać długo, gdyż Ace Attorney 6 zostanie udostępniony w grywalnej wersji podczas targów Tokyo Game Show, które odbędą się w dniach 17-20 września tego roku.

  1. Ace Attorney – oficjalna strona serii
Ace Attorney 6 - firma Capcom zapowiedziała nową odsłonę przygodówkowego cyklu - ilustracja #3

Niestety, wciąż nie wiemy, czy anglojęzycznej wersji doczeka się Dai Gyakuten Saiban: Naruhodo Ryunosuke no Boken. Pod tym japońskim tytułem kryje się gra poboczna w stosunku do cyklu Ace Attorney, która opowiada o przygodach młodego japońskiego adwokata w 1901 roku.

Produkcja ukazała się w Kraju Kwitnącej Wiśni na początku lipca tego roku i otrzymała wyśmienite recenzje, więc mamy nadzieję, że firma Capcom prędzej czy później zdecyduje się na wydanie gry na Zachodzie.