Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2016, 19:20

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Star Trek Online jesienią na PlayStation 4 i Xboksie One

MMORPG Star Trek Online pojawi się jesienią tego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Działająca w modelu free-to-play produkcja zaoferuje poprawioną oprawę graficzną, nowy interfejs, a także pełną zawartość pecetowego oryginału.

Deweloperzy ze studia Cryptic wraz z firmą Perfect World Entertainment ogłosili oficjalnie, że MMORPG Star Trek Online pojawi się jesienią tego roku na Xboksie One i PlayStation 4. Podobnie jak pecetowy odpowiednik, który zadebiutował w 2010 roku, konsolowy port będzie funkcjonował w modelu free-to-play. Twórcy nie wspomnieli jeszcze, czy gracze ze wszystkich platform będą mogli uczestniczyć wspólnie w zabawie, tak jak ma to miejsce np. w przypadku Final Fantasy XIV. Wiemy natomiast, że nowa wersja gry zawierać ma liczne ulepszenia, związane przede wszystkim z oprawą graficzną i interfejsem. Twórcy wprowadzili nowy system oświetlenia, a także poprawili trójwymiarowe modele oraz tekstury. Warto zaznaczyć, że wszystkie te zmiany zostaną wprowadzone także na pecetach.

Kluczową cechą konsolowego Star Trek Online jest zupełnie nowy model sterowania, niezbędny do gry ze standardowym gamepadem. Twórcy odświeżyli wygląd menu i komunikatów tak, by były bardziej przejrzyste i zrozumiałe. Co istotne, port zawierać ma także pełną zawartość oryginału, która publikowana była w ciągu ostatnich sześciu lat. Chodzi tu nie tylko o misje, zrealizowane w formie fabularnych epizodów, ale także dostępne statki, broń itd.

Przypomnijmy, że Star Trek Online przenosi graczy do oryginalnego uniwersum Gene'a Roddenberry'ego, ponad 30 lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie Star Trek: Nemesis. Rozpoczynając przygodę, wybieramy jedną z kilku dostępnych frakcji, takich jak Klingoni czy Romulanie, a także tworzymy kapitana własnego okrętu. Zadania przyjmują formę epizodów, czerpiących inspiracje z formuły klasycznego telewizyjnego Star Treka. Podczas rozgrywki prowadzimy zarówno bitwy w kosmosie, jak i rekonesans na powierzchni planet.

  1. Oficjalna strona Star Trek Online