Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Devil's Attorney (iOS)

Devil's Attorney

Devil's Attorney to turowa strategia, traktująca o bitwach sądowych. Jako adwokat wykorzystujemy zagrania prawnicze w charakterze ataków wymierzonych przeciwko argumentacji prokuratora, przedstawionym przez niego świadkom lub zgromadzonym dowodom.

Strategiczne | turowe | prawnicze

Okładka Devil's Attorney (iOS)

data premiery gry:

26wrz2012

iOS

10paź2012

AND

Devil's Attorney to wydana na Androida strategia prawnicza. Opracowało ją studio 1337 Game Design.

Produkcja utrzymana jest w mocno komediowej atmosferze, a fabuła naśmiewa się ze stereotypów związanych z bezwzględnymi amerykańskimi adwokatami. W jednego z nich, imieniem Max McMann, przychodzi wcielić się graczom. Protagonista rozpoczyna karierę w latach 80-tych ubiegłego wieku i już na starcie wydaje się mieć wszystkie cechy potrzebne do odniesienia sukcesu – jest bowiem czarujący i jednocześnie kompletnie pozbawiony jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego. W rezultacie jego jedynym kryterium przy doborze klientów jest to, czy wystawione przez nich czeki znajdą pokrycie.

Podczas kampanii musimy wygrać serię coraz trudniejszych procesów. Batalie sądowe zrealizowane zostały tutaj w formie turowych bitew. Po jednej stronie stoi adwokat, a za przeciwników robi prokurator, jego świadkowie oraz dowody rzeczowe i każdy z tych elementów opisany jest dwoma współczynnikami – wiarygodnością (odpowiednik punktów życia) oraz siłą przekonywania, co opisuje jak duże „obrażenia” może zadać naszej strategii obronnej. Gdy ta spadnie do zera, przegrywamy sprawę.

Walkę toczymy za pomocą arsenału technik prawniczych o różnej skuteczności, takich jak przesłuchanie, ośmieszanie, zarzucanie gradem pytań czy analiza rzeczowa. Każda z nich zadaje obrażenia wiarygodności prokuratora, świadka lub dowodu i tutaj także spadek do zera powoduje usunięcie z sali sądowej. W odniesieniu sukcesu pomagają liczne umiejętności specjalne, np. regenerujące siłę naszej argumentacji.

Oczywiście każda technika jest mocna przeciwko konkretnym przeciwnościom i słaba przeciwko innym. Musimy nauczyć się odpowiednio dobierać ataki, jak również kalkulować co opłaca się wyeliminować z procesu na jego wczesnych etapach. Pomiędzy rozprawami oddajemy się wydawaniu zarobionych pieniędzy. Zakup mieszkań, mebli, ubrań i samochodów zwiększa pewność siebie adwokata i odblokowuje dostęp do nowych technik.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Devil's Attorney

12+

Mobilne klasyki strategiczne: Devil's Attorney
Mobilne klasyki strategiczne: Devil's Attorney

wiadomość3 lipca 2015

W kolejnej odsłonie cyklu przypominającego najlepsze strategie, jakie ukazały się na telefonach i tabletach omawiamy grę Devil's Attorney, czyli turową grę o bitwach sądowych.

iOS
AND