Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOSWWW
Okładka Criminal Case (AND)

Criminal Case

Detektywistyczna gra logiczno-przygodowa, należąca do popularnego gatunku „hidden object games”. Zabawa polega na rozwiązywaniu kolejnych zagadek kryminalnych: poszukiwaniu tropów, analizowaniu dowodów oraz przesłuchiwaniu świadków i podejrzanych.

Logiczne | ukryte przedmioty | casual | zagraj za darmo | Facebook | detektywistyczne | społecznościowe

Okładka Criminal Case (AND)

data premiery gry:

15lis2012

WWW

28sie2014

iOS

10mar2015

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Criminal Case jest detektywistyczną grą logiczno-przygodową, wykorzystującą mechanikę popularnych casualowych produkcji typu „hidden object”. Tytuł został opracowany przez francuskie studio Pretty Simple i udostępniony użytkownikom portalu społecznościowego Facebook, gdzie w 2013 roku uhonorowano go nagrodą „Facebook Game of the Year”.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym mieście Grimsborough, gdzie wcielamy się w lokalnego policyjnego detektywa. Rozgrywka polega na rozwiązywaniu kolejnych zagadek kryminalnych: poszukiwaniu tropów, analizowaniu dowodów oraz przesłuchiwaniu kolejnych świadków i podejrzanych. Każda z tych czynności wymaga jednak poświęcenia jednej z gwiazdek, które otrzymujemy, badając kolejne związane ze sprawą scenerie, wypełnione całą masą ukrytych obiektów. W poszczególnych lokacjach zdobyć możemy maksymalnie 5 gwiazdek, a każda kolejna wiąże się z koniecznością odszukania większej ilości przedmiotów. Na szczęście ukryte są one zawsze w tych samych miejscach, co ułatwia przeszukiwanie scen z każdym kolejnym podejściem.

Dla urozmaicenia zabawy, prócz klasycznych etapów typu „hidden object” mamy też etapy bonusowe, polegające na poszukiwaniu przedmiotów na czas, układaniu puzzli bądź znajdowaniu różnic pomiędzy dwoma obrazkami. Wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia, odblokowujemy także nowe elementy wyglądu i ubioru naszego awatara. Możliwe jest również zaadoptowanie policyjnego psa, który zapewni nam dodatkowe punkty podczas przeszukiwania lokacji.

Tytuł odznacza się estetyczną kreskówką grafiką i dystrybuowany jest w modelu free-to-play, podlegając typowym jego ograniczeniom. Zabawę możemy bowiem kontynuować do momentu wyczerpania energii, po którym jesteśmy zmuszeni do oczekiwania na jej odnowienie, bądź zakupu specjalnych power-upów w sklepie gry. Na szczęście – dzięki rozbudowanym opcjom społecznościowym – do wspólnej rozgrywki możemy zaprosić znajomych, aby z ich pomocą rozwiązywać kolejne zagadki i wzajemnie uzupełniać swoje zapasy energii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Criminal Case

16+

MiniDayZ, Dragon Age: The Last Court, Stormthrone i inne najlepsze gry przeglądarkowe listopada
MiniDayZ, Dragon Age: The Last Court, Stormthrone i inne najlepsze gry przeglądarkowe listopada

wiadomość3 grudnia 2014

Dziś ponownie przyglądamy się najciekawszym grom ubiegłego miesiąca, w które zagrać możecie za darmo z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.

iOS
WWW
AND