Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSAND
Okładka NCIS: Hidden Crimes (iOS)
OkładkaNCIS: Hidden Crimes (iOS)

NCIS: Hidden Crimes

Przygotowana przez firmę Ubisoft casualowa przygodówka detektywistyczna z ukrytymi przedmiotami, oparta na licencji popularnego serialu telewizyjnego Agenci NCIS.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | zagraj za darmo | detektywistyczne | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NCIS: Hidden Crimes Premiera

10maj2016

AND

30cze2016

iOS

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do NCIS: Hidden Crimes

Criminal Case

Dexter: Hidden Darkness

Mystery Manor

NCIS: Hidden Crimes to opracowana przez wewnętrzne studia koncernu Ubisoft casualowa gra na platformę AND i iOS, łącząca elementy detektywistycznej przygodówki z wyzwaniami logicznymi i zagadkami typu ukryte obiekty. Produkcja bazuje na licencji popularnego serialu telewizyjnego Agenci NCIS (skrót od Naval Criminal Investigative Service), w którym grupa agentów zajmuje się prowadzeniem dochodzeń w sprawach powiązanych z marynarką wojenną USA.

Mechanika

Pod względem mechaniki, NCIS: Hidden Crimes stanowi kontynuację rozwiązań znanych z wydanej dwa lata wcześniej gry CSI: Hidden Crimes (bazującej z kolei na innym popularnym serialu CSI: Las Vegas). Podczas zabawy zajmujemy się więc kolejnymi śledztwami, prowadzonymi przez agentów NCIS w wielu zróżnicowanych lokacjach. W tym celu odwiedzamy miejsca zbrodni, przesłuchujemy świadków, a także zbieramy i analizujemy odnalezione dowody i poszlaki. W trakcie naszych dochodzeń korzystamy z typowych dla gier casualowych rozwiązań, takich jak przeszukiwanie scen z ukrytymi obiektami czy rozwiązywanie rozmaitych łamigłówek. Twórcy gry postarali się jednak o sporą różnorodność wyzwań, oferując sześć różnych metod prowadzenia śledztwa oraz dziewięć rodzajów minigier.

Gra dostępna jest w typowym modelu free-to-play, w którym liczba podejmowanych podczas jednej sesji czynności ograniczona jest wyczerpującym się zapasem energii. W produkcji zawarty jest jednak system mikropłatności, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą realnej waluty przyspieszyć regenerację energii bądź skrócić czas potrzebny na analizę znalezionych dowodów.

Tryby gry

Mimo że w NCIS: Hidden Crimes samodzielnie rozwiązujemy kolejne sprawy, w grze nie zabrakło typowych dla gatunku opcji społecznościowych. Do zabawy możemy zaprosić swoich znajomych i wymieniać się prezentami oraz rozmaitymi bonusami, pomagającymi w rozgrywce.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie AND i iOS gra NCIS: Hidden Crimes odznacza się typową dla produkcji z ukrytymi obiektami oprawą, wykorzystującą barwną i szczegółową grafikę 2D oraz proste animacje. Na wyróżnienie zasługuje jednak dość wierne odtworzenie aparycji filmowych postaci – fani serialu bez trudu rozpoznają takich bohaterów, jak agent Gibbs i Abby.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe NCIS: Hidden Crimes: 12+

AND
iOS