Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXSXPCiOSSwitchXONEANDWP
Okładka 9 Clues 2: The Ward (XSX)
Okładka9 Clues 2: The Ward (XSX)

9 Clues 2: The Ward

9 Clues 2: The Ward to druga odsłona wykreowanej przez zespół Tap It Games casualowej serii przygodowej z zagadkami typu hidden object. Wcielamy się w będącą prywatnym detektywem kobietę, która musi rozwiązać zagadkę morderstw w ponurym przytułku dla obłąkanych.

Przygodowe | ukryte przedmioty | point-and-click | casual | detektywistyczne | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

9 Clues 2: The Ward Premiera

anulowana

AND

17wrz2014

PC

21maj2015

iOS

10lis2015

WP

30wrz2022

Switch XONE XSX

producent: Artifex Mundi wydawca: Artifex Mundi

9 Clues 2: The Ward to casualowa przygodówka, będąca kontynuacją wydanej w 2013 roku gry 9 Clues: The Secret of Serpent Creek. Tytuł opracowało studio Tap It Games, czyli ten sam zespół, który stał za pierwszą częścią.

Gra przenosi nas do Stanów Zjednoczonych lat 50. ubiegłego wieku. Ponownie wcielamy się w kobietę zarabiającą na życie jako prywatna detektyw, specjalizująca się w sprawach związanych ze zjawiskami nadnaturalnymi. Tym razem, wraz ze swoim partnerem zostaje ona wezwana, na ponurą wyspę, gdzie zlokalizowany jest przytułek dla obłąkanych, znany jako Mnemosyne Asylum. Wkrótce po przybyciu para staje się świadkiem śmierci jednego z lekarzy, którego ktoś wypchnął z okna. Detektywi będą musieli odkryć tożsamość sprawcy, jak również poznać prawdę o pożarze, który kilka lat wcześniej kosztował życie wielu pacjentów i przedstawicieli personelu. Nie będzie to łatwe, gdyż pracownicy Mnemosyne Asylum z jakiegoś powodu nie chcą współpracować ze śledczymi i oczywistym staje się, że przytułek kryje jakąś przerażającą tajemnicę.

9 Clues 2: The Ward to typowa casualowa przygodówka, więc podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek. Łamigłówki są różnorodne oraz pomysłowe i wymagają zarówno sprytnego wykorzystywania przedmiotów, jak i radzenia sobie z różnorodnymi mini-gierkami. Nie zabrakło także wyzwań typu hidden object, w których trafiamy na mocno „zagracone” ekrany, a naszym zadaniem jest odnalezienie na nich konkretnych przedmiotów. Dodatkową atrakcją gry jest tzw. tryb detektywa. Musimy w nim odszukać w lokacjach wskazówki, które po zebraniu w całość pozwalają odtworzyć wydarzenia z przeszłości.

Mocną stroną gry jest jakość jej wykonania. Autorzy postawili na ociekające detalami, piękne dwuwymiarowe tła, wyposażone w liczne animowane elementy, dzięki czemu nie przypominają one statycznych obrazów. Udane są także projekty postaci, które wykonano w komiksowym, ale mimo to całkiem realistycznym stylu, dobrze pasującym do klimatu opowiadanej historii.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI 9 Clues 2: The Ward

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
iOS
AND
WP
Switch
XONE
XSX