Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4ANDWPiOSPCXONE
Okładka Eventide 2: The Sorcerer's Mirror (PS4)

Eventide 2: The Sorcerer's Mirror

Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika

Kontynuacja gry przygodowej z ukrytymi obiektami zatytułowanej Eventide: Słowiańska Baśń. W Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika śledzimy dalsze losy botaniczki imieniem Mary.

Przygodowe | ukryte przedmioty | polskie | mitologia słowiańska

Okładka Eventide 2: The Sorcerer's Mirror (PS4)

data premiery gry:

12paź2016

iOS AND WP

13paź2016

PC

25sie2017

XONE

26wrz2017

PS4

Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika to wydana na platformie PC, iOS itd. kontynuacja osadzonej w słowiańskich klimatach gry przygodowej z ukrytymi obiektami Eventide: Słowiańska Baśń. Podobnie jak pierwsza część serii, produkcja jest efektem współpracy studia The House of Fables z doświadczoną w gatunku gier HOPA firmą Artifex Mundi.

Fabuła

W grze Eventide 2 śledzimy dalsze losy znanej z pierwowzoru botaniczki imieniem Mary. Tym razem bohaterka staje przed zadaniem uwolnienia swojej siostrzenicy ze szponów nieśmiertelnego czarodzieja Twardowskiego, który porywa ją w trakcie górskiej wyprawy. Poszukiwania krewnej prowadzą Mary poprzez tętniące pradawną mocą leśne ostępy, strome górskie ścieżki i ruiny pełne chochlików, zjaw, magicznych zwierząt oraz innych mitycznych stworzeń. Aby pokonać legendarnego czarnoksiężnika, protagonistka musi rozwikłać tajemnicę zaczarowanej wioski i prosić o pomoc niezwykłych sprzymierzeńców, takich jak sławny XVIII-wieczny zbójnik Janosik.

Mechanika

Ponownie mamy tu do czynienia z mechanikami typowymi dla gry przygodowej z podgatunku HOPA (ang. Hidden Object Puzzle Adventure). Podczas zabawy odwiedzamy 30 zróżnicowanych lokacji inspirowanych słowiańskim folklorem, rozwiązujemy zagadki logiczne i przeszukujemy liczne plansze z ukrytymi obiektami. Oprócz przedmiotów niezbędnych do rozwiązania zadania, w grze nie zabrakło też specjalnych znajdziek w postaci ziół oraz kart z magicznymi stworami. Cechą charakterystyczną produkcji jest osadzenie akcji w bliskich nam realiach słowiańskich mitów i legend. Elementem godnym podkreślenia jest też rzadko spotykana w grach tego typu częściowa nieliniowość fabuły. Decyzje, które nasza bohaterka podejmuje w trakcie rozgrywki, mają wpływ na losy innych bohaterów oraz samo zakończenie gry.

Kwestie techniczne

Pod względem jakości wykonania, wydana na platformie PC, iOS itd. gra Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika nie odbiega od większości produkcji z gatunku HOPA, znanych z niezwykle szerokiego portfolio rodzimego wydawcy Artifex Mundi. Gra odznacza się barwną i szczegółową, ręcznie malowaną oprawą graficzną, wzbogaconą prostymi animacjami. Warto wspomnieć, że w rolę narratora wcielił się Michael McConnohie, mający na koncie prace przy dubbingowaniu wielu filmów animowanych oraz słynnych gier wideo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Eventide 2: The Sorcerer's Mirror

Klasyfikacja PEGI Eventide 2: The Sorcerer's Mirror

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 2.0 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB
 • 2 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Pentium 4 2.5 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB
 • 2 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8/10
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 października 2016 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 października 2016 r.)

wiadomość17 października 2016

Miniony tydzień na polskim rynku gier nie należał do nudnych. Doczekalismy się premier dwóch rodzimych gier – strzelanki Shadow Warrior 2 i przygodówki Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika. Dowiedzieliśmy się także, że kolejnym projektem autora skradanki Ronin będzie RPG Immortal Planet, a Serial Cleaner zostanie wydany w pudełku przez Techland.

PC
iOS
AND
WP
XONE
PS4