Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mitologia słowiańska

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce mitologia słowiańska ułożone według popularności.

Po premierze 6 Przed premierą 2
mitologia słowiańska
PC
PC Windows7
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 45
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE5
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android3 Apple iOS3 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch3
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG2 Strategiczne1 Przygodowe3
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Thea 2: The Shattering
Thea 2: The Shattering

Strategiczne 13 maja 2019

Kontynuacja stworzonej przez polską ekipę MuHa Games turowej strategii 4X z elementami RPG, survivalu, paragrafówek i karcianek. W Thea 2: The Shattering powracamy do znanej z poprzedniczki krainy fantasy, wzbogaconej elementami zaczerpniętymi z mitologii słowiańskiej. Gracz wciela się zaś w jedno z bóstw, które z pomocą wybranych przez siebie bohaterów próbuje przetrwać w krainie Thea. Pod względem rozgrywki produkcja stanowi rozwinięcie mechanizmów z poprzedniej części cyklu, uzupełniając typową mechanikę strategii 4X o mechanizmy zapożyczone z karcianek, paragrafówek oraz gier survivalowych. Całość pozwala na zabawę zarówno w stylu nomada, gdzie interesują nas głównie wyprawy i przygody, jak i podejście nieco bardziej strategiczne, w ramach którego budujemy wiele wiosek, a przejęte terytoria dołączamy do własnego królestwa. Istotną rolę pełni też gromadzenie surowców i wykorzystywanie ich w rozbudowanym systemie craftingu, w którym listy składników (podobnie jak sam świat gry) generowane są losowo.

PC

Hussarion
Hussarion

Akcji 2021

Pierwszoosobowa strzelanka opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Tytuł w ciekawy sposób łączy elementy zaczerpnięte z polskiej historii i słowiańskiej mitologii z motywami science fiction. W trakcie rozgrywki gracze wcielają się w robota bojowego stawiającego czoła tak zwanym Simargs – agresywnym obcym zdolnym do obrócenia w pył całego życia na Ziemi.

PC

Black Book
Black Book

RPG marzec 2021

Black Book to gra łącząca gatunek RPG z elementami karcianek i przygodówek, osadzona w XIX-wiecznej Rosji i czerpiąca garściami ze słowiańskiego folkloru - głównie z historii opowiadających o spotkaniach z duchami. Za jej stworzenie odpowiada rosyjskie studio Morteshka.

PCPS4XONESwitch

Eventide: Słowiańska Baśń
Eventide: Słowiańska Baśń

Przygodowe 19 listopada 2015

Zainspirowana mitologią słowiańską gra przygodowa, należąca do popularnej kategorii ukryte obiekty. Produkcja jest efektem współpracy rodzimego studia The House of Fables ze specjalizującą się w tym gatunku ekipą Artifex Mundi. W grze wcielamy się w postać słynnej botaniczki, która na prośbę swojej babci przybywa do starego słowiańskiego skansenu z zadaniem uratowania cennej rośliny. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że babcia bohaterki została porwana przez tajemniczego łotra Borutę, który pragnie zawładnąć światem, wykorzystując drzemiące w skansenie pradawne moce. Aby pokonać zło i ocalić babcię, protagonistka musi połączyć siły z zamieszkującymi to miejsce magicznymi istotami, wywodzącymi się ze słowiańskich mitów i legend. Eventide: Slavic Fable łączy elementy klasycznej przygodówki z zagadkami logicznymi i poszukiwaniem ukrytych przedmiotów. Całość odznacza się barwną, ręcznie rysowaną oprawą graficzną, utrzymaną na typowym dla gier Artifex Mundi, wysokim poziomie.

PCPS4XONEANDiOSWP

Yaga
Yaga

RPG 12 listopada 2019

Yaga to inspirowana słowiańskim folklorem gra z gatunku action RPG. Gracz wciela się w niej w postać pechowego jednorękiego kowala, któremu car zleca niemożliwe do wykonania zadania, wiedźma mąci w głowie, a babcia... szuka żony. Jest to debiutancka produkcja studia Breadcrumbs Interactive z Rumunii.

PCPS4XONESwitch

Castle of Heart
Castle of Heart

Akcji 23 marca 2018

Stworzone z myślą o Nintendo Switch Castle of Heart jest osadzoną w świecie fantasy, oldskulową platformówką 2D, w której akcję obserwujemy z boku. Gra wzbogaca znany od lat model rozgrywki o wiele świeżych, własnych rozwiązań.

Switch

Eventide 3: Dziedzictwo Legend
Eventide 3: Dziedzictwo Legend

Przygodowe 28 września 2017

Gra przygodowa typu Hidden Object Puzzle Adventure (HOPA) stworzona przez studio The House of Fables we współpracy z firmą Artifex Mundi. W Eventide 3: Legacy of Legends (Eventide 3: Dziedzictwo Legend) poznajemy dalsze losy botaniczki Mary Gilbert, która tym razem musi uratować brata porwanego przez szalonego maga. Niestety zagraża on nie tylko jego życiu, ale też całemu światu, a jedyną szansą na ocalenie ludzkości jesteśmy my oraz pomagające nam bóstwo domowe Aitwara. Podczas przygody udajemy się do fantastycznej, znajdującej się po drugiej stronie tęczy, krainy Chmurników. Zabawa nie odbiega zbytnio od innych produkcji z tego gatunku i polega przede wszystkim na odwiedzaniu kolejnych lokacji, w których musimy szukać dobrze poukrywanych przedmiotów. Rozgrywka jest dość łatwa, ale w razie problemów możemy skorzystać z systemu podpowiedzi. Dodatkową atrakcją urozmaicającą gameplay są rozmaite łamigłówki. Eventide 3: Legacy of Legends może się też pochwalić wysokiej jakości oprawą graficzną.

PCPS4XONEANDiOS

Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika
Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika

Przygodowe 12 października 2016

Kontynuacja gry przygodowej z ukrytymi obiektami zatytułowanej Eventide: Słowiańska Baśń. W Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika śledzimy dalsze losy botaniczki imieniem Mary. Tym razem bohaterka usiłuje uwolnić swoją siostrzenicę ze szponów nieśmiertelnego czarodzieja Twardowskiego. Poszukiwania krewnej prowadzą Mary poprzez tętniące pradawną mocą leśne ostępy, strome górskie ścieżki oraz ruiny pełne chochlików, zjaw i innych mitycznych stworzeń. Aby pokonać legendarnego czarnoksiężnika, protagonistka musi rozwikłać tajemnicę zaczarowanej wioski i prosić o pomoc niezwykłych sprzymierzeńców, takich jak sławny rozbójnik Janosik. Podczas zabawy odwiedzamy 30 zróżnicowanych lokacji inspirowanych słowiańskim folklorem, rozwiązujemy zagadki logiczne i przeszukujemy liczne plansze z ukrytymi obiektami. Ciekawą cechą Eventide 2: Lustra Czarnoksiężnika jest nietypowa dla tego gatunku nieliniowość fabuły. Decyzje bohaterki wpływają na losy innych postaci oraz na zakończenie opowieści. Produkcja odznacza się szczegółową, ręcznie rysowaną grafiką, wzbogaconą prostymi animacjami.

PCPS4XONEANDiOSWP