Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOSPS4XONE
Okładka Eventide 3: Legacy of Legends (PS4)
OkładkaEventide 3: Legacy of Legends (PS4)

Eventide 3: Dziedzictwo Legend

Eventide 3: Legacy of Legends

Gra przygodowa typu Hidden Object Puzzle Adventure (HOPA) stworzona przez studio The House of Fables we współpracy z firmą Artifex Mundi.

Przygodowe | ukryte przedmioty | elementy logiczne | polskie | mitologia słowiańska

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eventide 3: Dziedzictwo Legend Premiera

28wrz2017

PC AND iOS

29cze2018

PS4 XONE

Eventide 3: Legacy of Legends (Eventide 3: Dziedzictwo Legend) to kolejna produkcja wydana przez polską firmę Artifex Mundi, specjalizującą się w przygodówkach z gatunku Hidden Object Puzzle Adventure (HOPA). Tytuł powstał w studiu The House of Fables odpowiedzialnym za dwie poprzednie odsłony serii Eventide.

Fabuła

W produkcji przeznaczonej na platformę iOS, PS4 itd. poznajemy dalsze losy botaniczki Mary Gilbert. Tym razem jej brat został porwany przez szalonego maga. By go uratować, musi udać się do magicznej, pełnej latających wysp krainy Chmurników, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. To jednak dopiero początek problemów bohaterki – jak się okazuje, podczas wyprawy walczy nie tylko o życie brata, ale też o losy całej ludzkości. Na szczęście w trudnym zadaniu pomaga jej Aitwara, opiekuńcze bóstwo domowe, ale czy to wystarczy?

Mechanika

Gry z gatunku HOPA opierają się na stosunkowo prostych zasadach. Na ekranie wyświetlają się interaktywne, częściowo animowane plansze, na których musimy szukać rozmaitych przedmiotów, zazwyczaj dość dobrze komponujących się z tłem. Jest to podstawą wszystkich tego typu produkcji, w tym i Eventide 3: Legacy of Legends na platformę iOS, PS4 itd.. Produkcja oferuje jednak kilka dodatkowych atrakcji. Przede wszystkim deweloperzy zatroszczyli się o rozmaite łamigłówki, pozwalające nie tylko przedostawać się do kolejnych lokacji (łącznie czeka na nas trzydzieści miejsc), ale też odkrywać historię Chmurników.

Kwestie techniczne

Eventide 3: Legacy of Legends, podobnie jak większości gier z katalogu Artifex Mundi, to ładnie wyglądająca produkcja. Wszystkie plansze zostały ręcznie narysowane, posiadają sporo animowanych elementów, a z ekranu wręcz wylewa się baśniowy klimat.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Eventide 3: Dziedzictwo Legend

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
AND
iOS
PS4
XONE