Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hussarion (PC)
OkładkaHussarion (PC)

Hussarion PC

Pierwszoosobowa strzelanka opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Tytuł w ciekawy sposób łączy elementy zaczerpnięte z polskiej historii i słowiańskiej mitologii z motywami science fiction.

Akcji | FPP | science fiction | polskie | indie | rzeczywistość wirtualna | mitologia słowiańska

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hussarion Premiera PC

anulowana

producent: Carbon Studio wydawca: Carbon Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hussarion

Half-Life 2: VR

Doom VFR

ARKTIKA.1

Hussarion to strzelanka opracowana przez niezależny polski zespół Carbon Studio. Podobnie jak wcześniejsze dzieła tej ekipy, czyli ALICE VR oraz The Wizards, opisywana tutaj produkcja powstała z myślą o platformie PC i zestawach rzeczywistości wirtualnej. Projekt został sfinansowany między innymi ze środków polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fabuła

Fabuła Hussariona w oryginalny sposób łączy elementy zaczerpnięte z polskiej historii i słowiańskiej mitologii z motywami science fiction. W bliżej nieokreślonej przyszłości Ziemia pada ofiarą najazdu ze strony tak zwanych Simargs – agresywnych Obcych zdolnych do obrócenia w pył całego życia na Błękitnej Planecie. Gracze wcielają się w robota bojowego, którego wygląd jest wzorowany na słynnych husarzach, a ich zadaniem jest stawienie czoła najeźdźcom i neutralizacja zagrożenia, nim będzie na to za późno.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Hussarionie akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka nie odbiega znacząco od schematu wypracowanego przez inne FPS-y, toteż w trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje i stawiamy czoła adwersarzom – kluczem do sukcesu jest współpraca z innymi graczami. Tytuł wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerów ruchowych – przy pomocy tych ostatnich celujemy bronią i wchodzimy w interakcję z elementami otoczenia.

Kwestie techniczne

Podobnie jak wcześniejsze dzieła zespołu Carbon Studio, Hussarion działa na silniku Unreal Engine, co pozwoliło deweloperom na uzyskanie wysokiej jakości oprawy graficznej. Uwagę zwraca przede wszystkim środowisko dopracowane z dbałością o detale, realistyczne oświetlenie i efekty specjalne towarzyszące starciom z oponentami.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hussarion: 16+