Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka ARKTIKA.1 (PC)

ARKTIKA.1 PC

Przygotowana wyłącznie z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej postapokaliptyczna strzelanina FPS autorstwa twórców serii Metro, studia 4A Games. Akcja gry ARKTIKA.1 toczy się na początku XXII wieku, kilka dekad po nadejściu nowej epoki lodowcowej.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | Oculus Rift | strzelanki | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka ARKTIKA.1 (PC)

producent: 4A Games

wydawca: 4A Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10października2017

10października2017

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ARKTIKA.1 to wydana na platformę PC pierwszoosobowa strzelanka VR utrzymana w klimacie postapokaliptycznego science fiction. Grę opracowało studio 4A Games, czyli autorzy serii Metro.

Fabuła

Akcja gry toczy się na początku XXII wieku, kilka dekad po nadejściu nowej epoki lodowcowej. W tych czasach cywilizacja ludzka zajmuje głównie regiony blisko równika, będących jedynymi miejscami, gdzie temperatura pozwala na w miarę normalną egzystencję dużych grup ocalałych.

Jednocześnie ludzkość nie porzuciła reszty terytoriów na północy i południu. Wciąż są one bowiem bogate w surowce naturalne i niewielkie grupy śmiałków mieszkają w różnych skutych lodem miejscach, by te złoża eksploatować. Podczas zabawy wcielamy się w żołnierza zatrudnionego do obrony kolonii umiejscowionej na terenach dzisiejszej Rosji.

Mechanika

Wydane na platformę PC ARKTIKA.1 to pierwszoosobowa strzelanka, opracowana wyłącznie z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Podczas zabawy musimy zmierzyć się z bandytami i agentami zatrudnionymi przez konkurencyjne frakcje, jak również dziwnymi potworami, które przybyły wraz z epoką lodowcową.

Rozgrywka koncentruje się na walce, a mechanika starć zaprojektowana została od podstaw z myślą o kontrolerach ruchowych, pozwalając graczom na korzystanie np. z dwóch pistoletów i celowanie każdym z nich osobno.

Kwestie techniczne

ARKTIKA.1 oferuje atrakcyjną oprawę graficzną, zbudowaną w oparciu o ulepszoną wersję silnika z serii Metro. Gra do działania wymaga posiadania urządzeń VR i nie pozwala na zabawę za pomocą tradycyjnego monitora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe ARKTIKA.1

16+

Wymagania sprzętowe ARKTIKA.1

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel i5-4590 3.3 GHz/AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1060/Radeon RX 480 lub lepsza
  • 23 GB HDD
  • Windows 7/8/10
ARKTIKA.1 - debiut strzelanki VR od twórców serii Metro
ARKTIKA.1 - debiut strzelanki VR od twórców serii Metro

wiadomość11 października 2017

Na rynku zadebiutowała ARKTIKA.1, czyli strzelanina FPP z elementami horroru od twórców serii Metro. Tytuł dostępny jest wyłącznie na gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

ARKTIKA.1 – nowa gra twórców Metro zadebiutuje w przyszłym miesiącu
ARKTIKA.1 – nowa gra twórców Metro zadebiutuje w przyszłym miesiącu

wiadomość13 września 2017

Nowa przygoda w wirtualnej rzeczywistości od twórców popularnej serii Metro, gra ARKTIKA.1, pojawi się 10 października na Oculusie Rift. Można już składać zamówienia przedpremierowe.

ARKTIKA.1 produkcją AAA. 4A Games pracuje nad drugą,
ARKTIKA.1 produkcją AAA. 4A Games pracuje nad drugą, "tradycyjną" grą

wiadomość14 października 2016

Andrew Prokhorov ze studia 4A Games wystosował list do społeczności odnośnie nie do końca entuzjastycznego przyjęcia gry ARKTIKA.1. Ukraiński twórca przypomniał, że zespół pracuje także nad drugim, najpewniej bardziej tradycyjnym tytułem, a nadchodząca strzelanka VR będzie wysokobudżetową produkcją.

ARKTIKA.1 - autorzy serii Metro pracują nad strzelanką VR
ARKTIKA.1 - autorzy serii Metro pracują nad strzelanką VR

wiadomość7 października 2016

Autorzy cyklu Metro, czyli ludzie ze studia 4A Games, zapowiedzieli projekt ARKTIKA.1, czyli grę FPS, która powstaje specjalnie z myślą o goglach VR Oculus Rift i kontrolerze Oculus Touch.