Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2017, 11:50

autor: Grzegorz Chmielewski

ARKTIKA.1 – nowa gra twórców Metro zadebiutuje w przyszłym miesiącu

Nowa przygoda w wirtualnej rzeczywistości od twórców popularnej serii Metro, gra ARKTIKA.1, pojawi się 10 października na Oculusie Rift. Można już składać zamówienia przedpremierowe.

ARKTIKA.1 – nowa gra twórców Metro zadebiutuje w przyszłym miesiącu - ilustracja #1

ARKTIKA.1 - jedna z najbardziej oczekiwanych gier ekskluzywnych dedykowana goglom wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift produkcji 4A Games – twórców Metro: 2033, Metro: Last Light i zapowiedzianego na 2018 rok Metro Exodus – zadebiutuje 10 października, niemal równo rok po oficjalnej zapowiedzi. Można ją zakupić w sklepie Oculus Store.

Gra będzie opowiadała, podobnie jak pozostałe produkcje ukraińskiego studia, postapokaliptyczną historię osadzoną w przyszłości (w roku 2120). Tym razem nasza cywilizacja zmaga się z efektami drastycznej zmiany klimatu – rozpoczęła się kolejna epoka lodowcowa. Większość ludzkości wyginęła, państwa upadły, a pozostali przy życiu, zebrani w niewielkie skupiska, walczą na śmierć i życie o mocno ograniczone zasoby. Gracz wcieli się w najemnika wynajętego do ochrony kolonii w niegdyś rosyjskiej okolicy Wostoku.

Gra ma imponować niezwykle szczegółową, jak na standardy VR, grafiką oraz obszernym arsenałem broni i różnorodnością wrogów. Postacią sterować mamy za pomocą kontrolerów Oculus Touch, a samo przemieszczanie się będzie polegało na popularnym w grach w wirtualnej rzeczywistości teleportowaniu się w wyznaczone miejsca, w których będziemy mierzyć się z kolejną falą przeciwników. Można więc uznać, że gra będzie swojego rodzaju „rail shooterem nowej generacji”. Wygląda na to, że produkcja została spięta w całość solidną fabułą, bo do zamówień ma zostać nawet dołączony e-book autorstwa Christie Golden, twórczyni książek na podstawie World of Warcraft, Assassin’s Creed czy Halo, pozwalający lepiej poznać i zrozumieć świat ARKTIKI.1.

Mroźną przygodę w świecie ARKTIKI.1 rozpoczniemy 10 października na Oculusie Rift. Gra będzie kosztować 29,99 dolarów, czyli 107 zł, lecz zamawiając ją przedpremierowo otrzymamy zniżkę 10% i ostatecznie zapłacimy około 96 zł (26,99 dolarów). Produkcję można zakupić w Oculus Store.