Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2017, 11:18

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Sky nową grą twórców Flower i Journey

Jeżeli należycie do grona miłośników ambitnych, artystycznych produkcji, to mamy dobre wieści. Specjaliści od tego typu gier, studio thatgamecompany, zapowiedzieli kolejny projekt - Sky.

Sky najpewniej okaże się kolejną artystyczną perełką w dorobku studia thatgamecompany. - Sky nową grą twórców Flower i Podróż - wiadomość - 2017-09-13
Sky najpewniej okaże się kolejną artystyczną perełką w dorobku studia thatgamecompany.

Studio thatgamecompany, które z pewnością znacie z gier Podróż (Journey) czy Flower, zapowiedziało kolejny projekt – Sky. Tym razem w pierwszej kolejności gra ukaże się na sprzęcie Apple (iPhone, iPad i Apple TV). Deweloper zaznaczył jednak, że jest to multiplatformowa produkcja, więc jakiś czas po premierze zapewne pojawi się na pozostałych urządzeniach, choć nie wiemy jeszcze jakich.

Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów na temat samej gry, ale wygląda na to, że będzie to swego rodzaju duchowy spadkobierca Podróży. Deweloperzy określają Sky mianem „społecznościowej gry przygodowej”. Wyjaśniono, że po premierze wcześniejszego projektu studio otrzymało wiele próśb o stworzenie tytułu, w który będzie można grać z innymi osobami.

„Ciężko wytłumaczyć tę grę, ale Sky to produkcja stworzona po to, by była grana i dzielona miedzy bliskich i rodzinę” – twierdzą twórcy.

Sky w skrócie:
  • społecznościowa gra przygodowa;
  • ukaże się najpierw na urządzeniach firmy Apple;
  • premiera odbędzie się pod koniec roku;
  • za grę odpowiada studio thatgamecompany – twórcy Podróży.

Na poniższym materiale wideo Jenova Chen, szef thatgamecompany, zdradził kilka dodatkowych szczegółów. Stwierdził np., że prawdziwe szczęście pochodzi od osób chcących pomagać innym, więc w Sky pojawi się wiele mechanik polegających właśnie na dawaniu czegoś od siebie. Rozgrywka ma odbywać się w podniebnym świecie, który niegdyś zamieszkiwała wielka cywilizacja, ale pozostały z niej już tylko ruiny. Podczas zabawy będziemy eksplorować ten świat, latając i chodząc w różne miejsca oraz samodzielnie interpretując to, co zobaczymy. Co ciekawe, celem twórców jest stworzenie stale zmieniającej się przestrzeni, otwierającej z czasem przed graczami kolejne miejsca.

Warto jeszcze zaznaczyć, że w odróżnieniu od Podróży, która nie oferowała zbyt wielu możliwości interakcji z graczami, Sky pozwoli na szereg rzeczy – będzie można sobie pomagać, bronić się nawzajem czy też rywalizować.

Premiera Sky odbędzie się zimą bieżącego roku.