Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2017, 10:19

Porównanie graficzne Pro Evolution Soccer 2018 i 2017 na PC

Na materiale wideo, opublikowanym przez kanał Candyland, gołym okiem widać różnice w oprawie wizualnej pomiędzy tegoroczną i poprzednią odsłoną serii Pro Evolution Soccer na PC.

W tym roku po raz pierwszy od niepamiętnych czasów Konami postanowiło potraktować poważnie grających na komputerach fanów serii Pro Evolution Soccer, stąd też najnowsza odsłona cyklu na PC wreszcie prezentuje się równie dobrze jak wersje na PlayStation 4 czy Xboksa One. Zmiana w stosunku do zeszłorocznej edycji jest naprawdę wyraźna – o czym możecie się przekonać, oglądając porównanie graficzne obu gier, zmontowane przez kanał Candyland.

Kilkuminutowy materiał przedstawia zarówno fragmenty rozgrywki, jak i pojedyncze ujęcia. Szczególnie widoczna jest poprawa w wyglądzie stadionów: bardziej realistycznie prezentuje się ich oświetlenie, oprawa, a tłumy kibiców wreszcie przestały przypominać masy identycznie ubranych klonów. Zdecydowanie poprawiły się także modele piłkarzy, obfitujące w dodatkowe detale. Tekstury są teraz wyostrzone, elementy takie jak rozmycia stały się bardziej efektowne, a całość nabrała ładnej, wyrazistej kolorystyki. Oczywiście wiąże się to z pewnym wzrostem wymagań sprzętowych, które jednak nie przyprawiają wcale o ból głowy – naprawdę mocnego sprzętu potrzeba jedynie do odpalenia gry w rozdzielczości 4K.

Konami wreszcie zrównało wersję PC z odsłonami na PlayStation 4 i Xboksa One. - Porównanie graficzne tegorocznej i poprzedniej edycji Pro Evolution Soccer na PC - wiadomość - 2017-09-13
Konami wreszcie zrównało wersję PC z odsłonami na PlayStation 4 i Xboksa One.

Niestety, jak dotąd wszystkie recenzje Pro Evolution Soccer 2018 opierają się na wersjach konsolowych, trudno więc stwierdzić, czy przeskok w oprawie graficznej nie wpłynął negatywnie na optymalizację. Jeśli jednak chodzi o jakość rozgrywki, nie ma się o co martwić: sądząc po dotychczasowych opiniach seria utrzymała wysoką formę, wprowadzając usprawnienia w sztucznej inteligencji, poruszaniu się zawodników oraz zachowaniu bramkarzy. A ponieważ FIFA 18 także zapowiada się świetnie, szykuje się kolejny rok zaciętej rywalizacji o koronę najlepszego piłkarskiego symulatora.

  1. Recenzja gry Pro Evolution Soccer 2018 (w przygotowaniu) – lepsze przyjacielem dobrego
  2. Oficjalna strona internetowa gry Pro Evolution Soccer 2018