Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2017, 10:00

UBOOT - nowy zapis rozgrywki z polskiej odpowiedzi na serię Silent Hunter

W sieci pojawił się zapis rozgrywki z gry UBOOT, polskiego symulatora drugowojennego okrętu podwodnego w stylu serii Silent Hunter, lecz z dużo bardziej rozwiniętym systemem zarządzania załogą. Tytuł zadebiutuje w 2018 roku.

Służba na okręcie podwodnym podczas II wojny światowej nie należała do najprostszych. - UBOOT - nowy zapis rozgrywki z polskiej odpowiedzi na serię Silent Hunter - wiadomość - 2017-09-14
Służba na okręcie podwodnym podczas II wojny światowej nie należała do najprostszych.
UBOOT W SKRÓCIE:
  • Producent: Deep Water Studios;
  • Wydawca: PlayWay;
  • Gatunek: symulator okrętu podwodnego;
  • Platforma docelowa: PC;
  • Premiera: 2018 rok.

Od premiery Silent Hunter 5: Bitwy o Atlantyk minęło już siedem lat. Od tamtej pory fani symulatorów drugowojennych okrętów podwodnych nie mogli „narzekać” na wysyp tytułów związanych z ich ulubioną tematyką. To się jednak wkrótce zmieni. Wielkimi krokami nadchodzi bowiem UBOOT, sfinansowana w ubiegłym roku na Kickstarterze polska odpowiedź na serię Silent Hunter z rozbudowanym systemem zarządzania załogą w stylu takich gier jak This War of Mine czy Fallout Shelter, inspirowana kultowym filmem i powieścią Das Boot. Tytuł początkowo miał zadebiutować jeszcze w 2017 roku, lecz obecnie na karcie produktu na platformie Steam widnieje 2018 rok. Nie oznacza to jednak, że deweloperzy ze studia Deep Water próżnują. Produkcja gry idzie bardzo sprawnie. Jej obecny stan możemy zobaczyć na nowym oficjalnym zapisie rozgrywki, który właśnie ujrzał światło dzienne.

Powyższy gameplay prezentuje, można by rzec, morską rutynę niemieckiego podwodniaka służącego na U-Boocie podczas drugiej wojny światowej. Mamy zatem nasłuchiwanie za pomocą sonaru, czy w okolicy nie ma wrogich okrętów, wypatrywanie ich przez lornetkę, zatapianie statków kupieckich i walkę z jednostką wojenną. Na pierwszy rzut oka faktycznie łatwo pomylić produkcję studia Deep Water z grami z serii Silent Hunter. Niektóre elementy są wręcz bliźniaczo podobne. Wszystko zmienia się, gdy przechodzimy do trybu zarządzania załogą. Na zaprezentowanym zapisie rozgrywki możemy zobaczyć chociażby to, jak ważne jest odpowiednie umiejscowienie naszych załogantów i rozdział prac między nimi oraz dbanie o ich kondycję psychiczną, a także fizyczną. Na przykład, jeśli jeden z nich zachoruje lub zostanie ranny, musimy zapewnić mu odpowiednią pomoc medyczną. Trzeba także uważnie obserwować podwładnych – jeden z nich może się bowiem okazać wrogim szpiegiem.

Góra lodowa – naturalny wróg wszystkich statków. - UBOOT - nowy zapis rozgrywki z polskiej odpowiedzi na serię Silent Hunter - wiadomość - 2017-09-14
Góra lodowa – naturalny wróg wszystkich statków.

Prócz nowego zapisu rozgrywki twórcy przygotowali również krótki spis tego, co udało im się osiągnąć przez ostatnie miesiące pracy nad grą UBOOT. Dodali oni między innymi nowe animacje i modele morskich zwierząt oraz wprowadzili system detekcji, dzięki któremu widoczność obiektów jest zależna od kilku czynników, między innymi panującej w danym momencie pogody. W przyszłości w grze ma pojawić się również więcej interaktywnych obiektów. Wszystko to po to, by jak najwierniej oddać specyfikę służby na okręcie podwodnym podczas II wojny światowej.

UBOOT pojawi się wyłącznie na PC, również w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Zainteresowani mogą rzucić okiem na oficjalne wymagania sprzętowe tytułu, dostępne między innymi tutaj.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej