Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2016, 11:18

autor: luckie

Polski symulator okrętu podwodnego UBOOT z wymaganiami na Steamie

UBOOT to polski symulator okrętu podwodnego łączący mechanikę serii Silent Hunter i survivalowego This War of Mine. Grze udało się osiągnąć sukces finansowy na Kickstarterze i obecnie ma własną kartę produktu na Steamie, gdzie ujawniono jej wymagania sprzętowe.

Polskie studio Deep Water i firma PlayWay pracują pilnie nad UBOOT, polskim Silent Hunterem połączonym z mechaniką This War of Mine (czy jak kto woli, Fallout Shelter). O grze pisaliśmy po raz pierwszy w maju, kiedy to wystartowała kampania na Kickstarterze. Otóż zbiórka społecznościowa zakończyła się sukcesem z niemal dwukrotną przebitką (twórcy prosili o 20 tysięcy dolarów kanadyjskich, a otrzymali ponad 38 tysięcy). Obecnie UBOOT jest już na dość zaawansowanym etapie produkcji, a na Steamie pojawiła się informacja o minimalnych wymaganiach sprzętowych. Co ciekawe, grę odpalimy nawet na Windowsie XP.

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. Procesor: Core i3 3.1 GHz lub AMD Phenom II X3 2.8 GHz
  2. Karta grafiki: GeForce GTX 560 lub Radeon HD 6870 1GB VRAM
  3. RAM: 4 GB
  4. Miejsce na dysku: 4 GB
  5. System operacyjny: Windows XP SP3 / Vista / 7 / 8
Polski UBOOT to symulator łodzi podwodnej z elementami survivalu. - Polski symulator łodzi podwodnej UBOOT z wymaganiami na Steamie - wiadomość - 2016-10-21
Polski UBOOT to symulator łodzi podwodnej z elementami survivalu.

Warto też zwrócić uwagę, że na Steamie pojawiła się informacja o trybie wieloosobowym, mimo że był on celem dodatkowym zbiórki kickstarterowej, którego nie udało się osiągnąć (50 tys. dolarów). UBOOT ma się pojawić na PC w pełnej wersji w styczniu 2017 roku.

UBOOT pozwoli nam wcielić się w kapitana niemieckiej łodzi podwodnej z czasów II wojny światowej, biorącej udział w różnych misjach bojowych na całym świecie. Najważniejszym elementem rozgrywki ma być zarządzanie załogą. Każdy jej członek ma się charakteryzować odmiennym wyglądem, umiejętnościami i osobowością, a także mocnymi i słabymi stronami – to wszystko należy wziąć pod uwagę, jeśli zechcemy utrzymać ich w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Zająć się też będzie trzeba naszym U-bootem, którego wyposażymy w najnowsze zdobycze techniki.

  1. UBOOT na stronie firmy PlayWay