Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchANDiOS
Okładka Sky: Children of the Light (PC)

Sky: Children of the Light

Sky to artystyczna przygodowa gra społecznościowa stworzona przez studio thatgamecompany, znane miłośnikom elektronicznej rozrywki m.in. z takich projektów jak Podróż (Journey) i Flower. Podczas zabawy trafiamy do podniebnej krainy, a raczej tego, co z niej zostało.

Przygodowe | TPP | zagraj za darmo | indie | kooperacja | eksperymentalne/artystyczne | eksploracyjne

Okładka Sky: Children of the Light (PC)

data premiery gry:

18lip2019

iOS

6kwi2020

AND

cze2021

Switch

2021

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sky: Children of the Light to kolejna produkcja w dorobku studia thatgamecompany, znanego z takich tytułów jak Podróż (Journey) czy Flower. Sky powstało dzięki licznym prośbom graczy, którzy po premierze wcześniejszego projektu dewelopera zasypali go wiadomościami nakłaniającymi do stworzenia gry, w którą będą mogli się bawić z innymi osobami.

Fabuła

Sky: Children of the Light opowiada o przygodach postaci zamieszkujących ruiny niegdyś wielkiego królestwa – Sky. Podczas zabawy gracze zajmują się eksploracją podzielonej na siedem regionów krainy, odkrywając kolejne tajemnice i przywracając upadłe gwiazdy na właściwe im miejsce. Nie wszystko zostało jednak podane na tacy i wiele rzeczy należy interpretować samemu.

Mechanika

Sky: Children of the Light to niecodzienna produkcja określana mianem społecznościowej przygodówki. Podobnie jak inne tytuły studia thatgamecompany, tak i opisywany projekt nie jest normalną grą, a bardziej przeżyciem. Został on stworzony po to, by dzielić się wrażeniami z zabawy z innymi osobami. Rozgrywka skupia się przede wszystkim na wspólnej eksploracji świata. Gracze mogą przemieszczać się na piechotę i latać, sprawdzając kolejne zakamarki podniebnych ruin. Z pozostałymi osobami wchodzimy w różne interakcje. Jeżeli chcemy, możemy z nimi współpracować, pomagać sobie czy bronić się nawzajem. Da się jednak też rywalizować, ale twórcy nie zmuszają nikogo do niczego i podczas zabawy każdy obiera własną ścieżkę postępowania.

Kwestie techniczne

Studio thatgamecompany słynie z artystycznego zacięcia. Nie inaczej jest w przypadku Sky: Children of the Light, które ciężko pomylić z produkcjami jakiegokolwiek innego studia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Sky: Children of the Light

Wymagania wiekowe Sky: Children of the Light

12+

Nowa gra twórców Journey trafi na PC
Nowa gra twórców Journey trafi na PC

wiadomość23 lipca 2019

Sky: Children of the Light to produkcja thatgamecompany, czyli studia odpowiedzialnego za Journey. Nowy tytuł firmy jest od tygodnia dostępny na urządzeniach z iOS, ale wkrótce ma trafić także na PC oraz konsole obecnej generacji.

Sky nową grą twórców Flower i Journey
Sky nową grą twórców Flower i Journey

wiadomość13 września 2017

Jeżeli należycie do grona miłośników ambitnych, artystycznych produkcji, to mamy dobre wieści. Specjaliści od tego typu gier, studio thatgamecompany, zapowiedzieli kolejny projekt - Sky.

Wieści ze świata (thatgamecompany, Wasteland 3, Project Argo / Bohemia, Eisenwald: Blood of November) 2/11/2016
Wieści ze świata (thatgamecompany, Wasteland 3, Project Argo / Bohemia, Eisenwald: Blood of November) 2/11/2016

wiadomość2 listopada 2016

Dziś piszemy o zapowiedzi nowego, jeszcze niezatytułowanego projektu od thatgamecompany (twórców Journey), gratisowej grze dla uczestników zbiórki pieniędzy na Wasteland 3, darmowym prototypie sieciowej strzelanki Project Argo na bazie Arma III i programie Bohemia Incubator oraz o premierze Eisenwald: Blood of November, samodzielnego dodatku do Legends of Eisenwald. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

iOS
PC
AND
Switch