Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2019, 08:45

autor: Serek

Nowa gra twórców Journey trafi na PC

Sky: Children of the Light to produkcja thatgamecompany, czyli studia odpowiedzialnego za Journey. Nowy tytuł firmy jest od tygodnia dostępny na urządzeniach z iOS, ale wkrótce ma trafić także na PC oraz konsole obecnej generacji.

„Lecę, bo chcę”. - Nowa gra twórców Journey trafi na PC - wiadomość - 2019-07-23
„Lecę, bo chcę”.

Kilka dni temu studio thatgamecompany ogłosiło, że ich nowa produkcja Sky: Children of the Light po długim okresie beta testów ostatecznie wylądowała na iOS. Grę możecie pobrać tutaj. Tym, co rzuca się w oczy w oficjalnym komunikacie od firmy, jest wzmianka o wersjach na inne urządzenia. Na samym dole wiadomości twórców znajduje się krótki dopisek:

Nasze studio z radością potwierdza, że aplikacja (w tym przypadku chodzi o grę - dop. red.) jest dostępna dla graczy na Androidzie w ramach wstępnej rejestracji. Więcej informacji na temat wersji tvOS, macOS, PC oraz konsolowych zdradzimy wkrótce.

Oznacza to, że produkcja zmierza również na PC i możliwe, że niebawem będzie tam dostępna. Byłoby to istotne dla historii studia, które niemalże od początku swojego istnienia było silnie związane z Sony Interactive Entertainment (wtedy Sony Computer Entertainment). Współpraca owocowała dotychczas tytułami na wyłączność dla konsol PlayStation. Przypomnijmy, że najpopularniejsze gry studia, takie jak Flower i Journey, trafiły na PC dopiero w tym roku - w przypadku pierwszej 10 lat, w przypadku drugiej 7 lat po premierze.

Tym, co różni Sky: Children of the Light od wspomnianych wyżej tytułów (poza oczywistym faktem, że to zwyczajnie inne gry), jest wydawca. W tym przypadku studio thatgamecompany zdecydowało się wydać tytuł samodzielnie, nawiązując przy tym współpracę ze sklepami z aplikacjami mobilnymi. Dzięki temu produkcja jest dostępna za darmo w App Store i Google Play. Niestety, w przypadku oczekiwanej rychłej premiery na PC czy konsolach obecnej generacji raczej będziemy musieli za nią zapłacić. Nie wiadomo także, czy przez konsole twórcy rozumieją tylko PS4, X1, a może także Switcha.

A skoro już mowa o grze, to warto sprawdzić pierwsze oceny i komentarze, które pojawiły się w sieci po premierze. Pierwsze skojarzenia z tytułem przywodzą na myśl Journey. Podobne animacje, pewna melancholia i skupienie się na szczegółach. Podobnie jak w Podróży, tutaj również trafiamy na innych graczy, z którymi wspólnie rozwiązujemy dosyć proste zagadki. Gracze narzekają jednak na fakt, że w grze znajdują się mikrotransakcje. Te występują pod postacią paczek z energią, które nie są zbyt tanie (koszt jednej to około 15 zł). Mimo wszystko warto spróbować i choć na chwilę zanurzyć się w ten magiczny świat.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Sky: Children of the Light
  2. Sky: Children of the Light w App Store
  3. Sky: Children of the Light w Google Play