Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2019, 10:19

Anthem - nowe wyzwania zapowiadają nadejście eventu Cataclysm

W grze Anthem pojawiły się nowe wyzwania w ramach tzw. The Oncoming Storm. Ich debiut zapowiada rychłą premierę dużej aktualizacji Cataclysm, na którą fani czekają od wielu miesięcy.

Grający w Anthem wreszcie otrzymali nowe wyzwania. - Anthem - nowe wyzwania zapowiadają nadejście eventu Cataclysm - wiadomość - 2019-07-23
Grający w Anthem wreszcie otrzymali nowe wyzwania.

Sieciowa strzelanka Anthem otrzymała zestaw nowych wyzwań nazwanych The Oncoming Storm. Stanowią one preludium do nadchodzącego wydarzenia Cataclysm, które ma mocno rozbudować zawartość gry.

The Oncoming Storm składa się z trzeci części, dostępnych w ramach trybu freeplay (swobodnej rozgrywki). Pierwsze wyzwanie wymaga niszczenia kryształów, które zaczęły pojawiać się w świecie gry. W drugim musimy zaliczyć zestaw trzech eventów, które pojawiają się losowo podczas rozgrywki. Ostatnie wyzwanie polega na zabiciu porośniętych kryształami przeciwników.

Początkowo Catalysm miał zadebiutować w maju, ale twórcy porzucili pierwotny plan rozwoju Anthem, aby skoncentrować się na usunięciu podstawowych problemów gry. Część wydarzenia jest już dostępna na serwerze testowym, ale pełna wersja ma być znacznie bardziej rozbudowana, oferując m.in. nowe misje fabularne.

Według pierwotnego rozkładu jazdy start Kataklizmu miały poprzedzić dwa tygodnie przygotowań, w ramach których w świecie gry powoli pojawiałyby się różnorodne zmiany. Jeśli BioWare nadal zamierza trzymać się tego planu, wydarzenie powinno ruszyć w sierpniu.

Przypomnijmy, że gra ukazała się 22 lutego w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja spotkała się z chłodnym przyjęciem. Pecetowa wersja Anthem posiada średnią ocen na poziomie 58% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor był odrobinę bardziej łaskawy i wystawił produkcji notę 6.5/10.

Gra zaliczyła udany debiut pod względem finansowym, ale szybko zaczęła tracić użytkowników. Będąca wydawcą Anthem firma Electronic Arts przyznała niedawno, że jest rozczarowana wynikami projektu. Zapewniła jednak, że nie zamierza go porzucać.

  1. Recenzja Anthem – gry, którą kocham i nienawidzę
  2. Wszystko o Anthem
  3. Anthem - poradnik do gry
  4. Oficjalna strona gry