Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lipca 2019, 19:42

autor: aadamus

The Rock w filmie Borderlands? Najlepiej jako Claptrap

Powstaje filmowa adaptacja serii Borderlands. Chociaż tytuł znajduje się we wczesnej fazie produkcyjnej, pracownicy studia Gearbox Software już mają wizję pierwszego członka obsady. Według nich w roli Claptrapa świetnie sprawdziłby się Dwayne „The Rock” Johnson.

The Rock w filmie Borderlands? Najlepiej jako Claptrap - ilustracja #1
The Rock zagra Claptrapa?

Wytwórnia Lionsgate pracuje nad filmową adaptacją gier z serii Borderlands. Projekt ten znajduje się na wczesnym etapie produkcyjnym, jednak pojawiają się pierwsze typy związane z jego obsadą. Pracownicy studia Gearbox Software twierdzą, że Dwayne „The Rock” Johnson pasowałby do roli Claptrapa.

Swoją opinię wyrazili oni w czasie rozmów z dziennikarzami serwisu VG247. Dyrektor kreatywny Gearbox Software - Paul Sage - zapytany o to, kto mógłby wcielić się w rolę popularnego robota, bez wahania odpowiedział.

Myślę, że The Rock. Tak, The Rock musi grać jako Claptrap!

Z mniejszym optymizmem do sprawy podszedł dyrektor artystyczny ze studia Gearbox Software - Scott Kester. Kiedy usłyszał od dziennikarzy VG247 o wizji Sage’a, stwierdził, że The Rock sprawdzi się dobrze tylko w przypadku, gdy aktor będzie przebrany za Claptrapa. W innym wypadku postawiłby na dubbing w wykonaniu Billa Murraya.

Należy jednak pamiętać, że jest to tylko osobista opinia pracowników Gearbox. Na ten moment informacji związanych z tytułem jest bardzo mało. Nie jest nawet pewne, czy film będzie animowany czy aktorski. Obecnie wiadomo, że produkcja ma bazować na historii ukazanej w grach. Oznacza to, że na ekranie zobaczymy postaci znane z serii. Główną bohaterką będzie Lilith, która pojawiła się między innymi w Commander Lilith & the Fight for Sanctuary - dodatku do Borderlands 2. Produkcją zajmuje się natomiast Avi Arad, który jak do tej pory pracował między innymi nad filmem Venom.

Nie wiadomo, kiedy produkcja trafi do kin. Jeśli jednak tęsknicie za Pandorą, to niedługo będziecie mieli okazję na nią powrócić. Najnowsza odsłona serii - Borderlands 3 – zadebiutuje 13 września tego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.