Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Monument Valley 2 (iOS)

Monument Valley 2

Druga część serii popularnych gier logicznych, nad którą pieczę sprawuje niezależny zespół ustwo. Produkcja opowiada zupełnie nową historię, w której gracz poznaje losy matki podróżującej ze swoim dzieckiem po fantastycznym świecie.

Logiczne | widok izometryczny | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Monument Valley 2 (iOS)

producent: ustwo

wydawca: ustwo

Strona oficjalna

data premiery gry:

30maj2017

iOS

6lis2017

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monument Valley 2 to gra logiczna przeznaczona na platformę AND i iOS. Produkcja została stworzona przez niezależne studio ustwo, czyli tę samą ekipę, która kilka lat wcześniej opracowała część pierwszą oraz dodatek Forgotten Shores.

Fabuła

Choć jest to kontynuacja wydanego w 2014 roku Monument Valley, to opowiada zupełnie inną historię, w której poznajemy losy matki podróżującej ze swoim dzieckiem po fantastycznym świecie. Oznacza to, że do zabawy nie jest wymagana znajomość poprzedniej części.

Mechanika

Rozgrywka w Monument Valley 2 na platformę AND i iOS to twórcze rozwinięcie pomysłów zastosowanych w jedynce. Trafiamy do niecodziennego świata, pełnego rozmaitych, dziwnych konstrukcji. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie obu postaci z jednego miejsce w drugie, a dokonujemy tego poprzez manipulowanie otoczeniem. W ten sposób bawimy się perspektywą, tworząc iluzje optyczne torujące nam dalszą drogę, otwierające nowe przejścia itd. Osoby, które grały w pierwszą odsłonę, poczują się jak ryba w wodzie, ale dzięki obecności dwóch postaci zagadki czasami rozwiązywane są nieco inaczej niż poprzednio.

Kwestie techniczne

Jedną z głównych atrakcji Monument Valley była artystyczna oprawa graficzna. W przypadku kontynuacji deweloperzy postawili na sprawdzone rozwiązania. Styl produkcji inspirowany jest grafikami Mauritsa Cornelisa Eschera i nie sposób pomylić go z niczym innym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monument Valley 2

odpowiednia dla każdego wieku

Monument Valley 2 za darmo
Monument Valley 2 za darmo

wiadomość28 marca 2020

Studio ustwo games udostępniło za darmo logiczną grę Monument Valley 2. Można ją bezpłatnie pobrać z App Store oraz Google Play. Chętnym do przetestowania produkcji radzimy się pośpieszyć, bo twórcy nie podali daty zakończenia promocji.

Monument Valley 3 w produkcji
Monument Valley 3 w produkcji

wiadomość1 sierpnia 2019

Seria Monument Valley doczeka się trzeciej odsłony, o czym poinformowało odpowiedzialne za nią studio ustwo. Niemniej, projekt jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju.

Paramount Pictures pracuje nad filmową adaptacją gry Monument Valley
Paramount Pictures pracuje nad filmową adaptacją gry Monument Valley

wiadomość23 sierpnia 2018

Nadciąga filmowa adaptacja popularnej na urządzeniach mobilnych gry Monument Valley. Produkcja będzie dziełem wytwórni Paramount Pictures, a jej reżyserem zostanie Patrick Osborne, znany między innymi z krótkometrażowej animacji Feast oraz filmu Wielka Szóstka.

Monument Valley 2 zadebiutowało na rynku
Monument Valley 2 zadebiutowało na rynku

wiadomość6 czerwca 2017

Studio ustwo sprawiło graczom miłą niespodziankę, udostępniając w sklepie App Store grę Monument Valley 2 - kontynuację popularnej produkcji z 2014 roku.

iOS
AND