Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 sierpnia 2018, 16:17

autor: "Vergil"

Paramount Pictures pracuje nad filmową adaptacją gry Monument Valley

Nadciąga filmowa adaptacja popularnej na urządzeniach mobilnych gry Monument Valley. Produkcja będzie dziełem wytwórni Paramount Pictures, a jej reżyserem zostanie Patrick Osborne, znany między innymi z krótkometrażowej animacji Feast oraz filmu Wielka Szóstka.

Niezwykle popularna na urządzeniach mobilnych gra Monument Valley doczeka się filmowej adaptacji od Paramount Pictures, o czym poinformowali deweloperzy ze studia ustwo. Jej reżyserem zostanie Patrick Osborne, którego krótkometrażowa animacja zatytułowana Feast zdobyła Oscara w 2014 roku; poza tym w jego portfolio można znaleźć między innymi ciepło przyjętą Wielką Szóstkę. Nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w omawianej produkcji, jednak autorzy raczej nie zamierzają zbytnio odbiegać od oryginalnej wizji. Bohaterowie filmu trafią bowiem do niezwykłego świata pobudzającego wyobraźnię… i na tym kończą się ujawnione konkrety.

Kiedy więc możemy spodziewać się premiery filmowego Monument Valley? Cóż, fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Twórcy wciąż szukają scenarzysty, a sam Osborne obecnie jest zajęty tworzeniem filmu Nimona, którego premiera ma się odbyć w 2020 roku. Warto przy tym odnotować, że w chwili, w której są pisane te słowa, w Paramount Pictures trwają prace nad adaptacją przygód Sonica, w której wystąpi Jim Carrey.

W grach z serii Monument Valley pierwsze skrzypce odgrywa zabawa perspektywą. Trudno sobie wyobrazić, by filmowa adaptacja miała się bez tego obyć. - Paramount Pictures pracuje nad filmową adaptacją gry Monument Valley - wiadomość - 2018-08-23
W grach z serii Monument Valley pierwsze skrzypce odgrywa zabawa perspektywą. Trudno sobie wyobrazić, by filmowa adaptacja miała się bez tego obyć.

Monument Valley to pełna niedomówień i tajemnic gra logiczna, opowiadająca o niemej księżniczce szukającej przebaczenia w tytułowej Dolinie Monumentów. Z nieznanych powodów bohaterka musi zmagać się z komplikującymi jej życie Ludźmi-Wronami. Przeprowadzając protagonistkę przez kolejne poziomy, gracz musi manipulować perspektywą w taki sposób, by tworzyć iluzje optyczne. Na tych samych zasadach oparto rozgrywkę w drugiej odsłonie cyklu i prawdę mówiąc, trudno sobie wyobrazić, by z owego pomysłu nie skorzystali autorzy filmu.

  1. Oficjalna strona internetowa wytwórni Paramount Pictures
  2. Oficjalna strona internetowa serii Monument Valley