Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 23 sierpnia 2018, 16:17

autor: Vergil

Paramount Pictures pracuje nad filmową adaptacją gry Monument Valley

Nadciąga filmowa adaptacja popularnej na urządzeniach mobilnych gry Monument Valley. Produkcja będzie dziełem wytwórni Paramount Pictures, a jej reżyserem zostanie Patrick Osborne, znany między innymi z krótkometrażowej animacji Feast oraz filmu Wielka Szóstka.

Niezwykle popularna na urządzeniach mobilnych gra Monument Valley doczeka się filmowej adaptacji od Paramount Pictures, o czym poinformowali deweloperzy ze studia ustwo. Jej reżyserem zostanie Patrick Osborne, którego krótkometrażowa animacja zatytułowana Feast zdobyła Oscara w 2014 roku; poza tym w jego portfolio można znaleźć między innymi ciepło przyjętą Wielką Szóstkę. Nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w omawianej produkcji, jednak autorzy raczej nie zamierzają zbytnio odbiegać od oryginalnej wizji. Bohaterowie filmu trafią bowiem do niezwykłego świata pobudzającego wyobraźnię… i na tym kończą się ujawnione konkrety.

Kiedy więc możemy spodziewać się premiery filmowego Monument Valley? Cóż, fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Twórcy wciąż szukają scenarzysty, a sam Osborne obecnie jest zajęty tworzeniem filmu Nimona, którego premiera ma się odbyć w 2020 roku. Warto przy tym odnotować, że w chwili, w której są pisane te słowa, w Paramount Pictures trwają prace nad adaptacją przygód Sonica, w której wystąpi Jim Carrey.

W grach z serii Monument Valley pierwsze skrzypce odgrywa zabawa perspektywą. Trudno sobie wyobrazić, by filmowa adaptacja miała się bez tego obyć. - Paramount Pictures pracuje nad filmową adaptacją gry Monument Valley - wiadomość - 2018-08-23
W grach z serii Monument Valley pierwsze skrzypce odgrywa zabawa perspektywą. Trudno sobie wyobrazić, by filmowa adaptacja miała się bez tego obyć.

Monument Valley to pełna niedomówień i tajemnic gra logiczna, opowiadająca o niemej księżniczce szukającej przebaczenia w tytułowej Dolinie Monumentów. Z nieznanych powodów bohaterka musi zmagać się z komplikującymi jej życie Ludźmi-Wronami. Przeprowadzając protagonistkę przez kolejne poziomy, gracz musi manipulować perspektywą w taki sposób, by tworzyć iluzje optyczne. Na tych samych zasadach oparto rozgrywkę w drugiej odsłonie cyklu i prawdę mówiąc, trudno sobie wyobrazić, by z owego pomysłu nie skorzystali autorzy filmu.

  1. Oficjalna strona internetowa wytwórni Paramount Pictures
  2. Oficjalna strona internetowa serii Monument Valley
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.