Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 czerwca 2017, 08:52

autor: Góral

Monument Valley 2 zadebiutowało na rynku

Studio ustwo sprawiło graczom miłą niespodziankę, udostępniając w sklepie App Store grę Monument Valley 2 - kontynuację popularnej produkcji z 2014 roku.

W Monument Valley 2 znajdziecie zestaw kolejnych, niesamowitych plansz. - Monument Valley 2 zadebiutowało na rynku - wiadomość - 2017-06-06
W Monument Valley 2 znajdziecie zestaw kolejnych, niesamowitych plansz.

Wydane w 2014 roku Monument Valley okazało się jedną z najciekawszych i najpopularniejszych płatnych gier dostępnych na smartfonach i tabletach. Deweloperzy z ustwo nie mówili jednak nic, a przynajmniej nic konkretnego, jeżeli chodzi o kontynuację, aż tu nagle Monument Valley 2 pojawiło się w App Store, gdzie kupicie je za 23,99 zł. Tytuł opowiada o kobiecie o imieniu Ro, która podróżuje wraz ze swoim dzieckiem po magicznym świecie, pełnym tajemnic i zagadek. Jest to zupełnie nowa historia, więc jeżeli nie graliście w jedynkę, to nic nie szkodzi i od razu możecie zanurzyć się w dwójce.

Monument Valley 2 w skrócie:
  1. gra logiczna od studia ustwo;
  2. dostępna w App Store w cenie 23,99 zł;
  3. w grze kierujemy dwiema postaciami – matką i jej dzieckiem.

Zabawa, podobnie jak w części pierwszej, opiera się na manipulowaniu środowiskiem w celu tworzenia iluzji optycznych, pozwalających przedostawać się w kolejne miejsca. Oczywiście ze względu na obecność nie jednej, a dwóch postaci, zagadki bywają nieco bardziej skomplikowane i oferują niedostępne wcześniej metody ich rozwiązywania.

Monument Valley 2 dostępne jest wyłącznie na urządzeniach firmy Apple działających pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 9.0 lub nowszego. Obecnie nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle, tytuł zagości na konkurencyjnych OS-ach (Android, ewentualnie Windows Phone).

Monument Valley to ciepło przyjęta gra logiczna z 2014 roku. Produkcja studia ustwo zebrała wiele pochwał od recenzentów oraz samych graczy i w ciągu pierwszych dwóch lat obecności na rynku została pobrana ponad 26 milionów razy, z czego 21 milionów bezpłatnie podczas rozmaitych promocji. W ten sposób udało się wygenerować przychód na poziomie ok. 14,3 miliona dolarów.

  1. Oficjalna strona gry Monument Valley 2