Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2017, 20:57

autor: Ender

Horizon Zero Dawn – sprzedano ponad 3,4 miliona egzemplarzy gry

Sony ogłosiło, że od czasu premiery sprzedano 3,4 miliona egzemplarzy gry Horizon Zero Dawn. Przypomnijmy, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni od debiutu, który miał miejsce na przełomie lutego i marca tego roku, tytuł znalazł 2,6 miliona nabywców. W ostatnich miesiącach dziełem Guerrilla Games zainteresowało się więc dodatkowo ponad 800 tysięcy osób.

Na tydzień przed targami E3 Sony podzieliło się garścią statystyk związanych z PlayStation 4 oraz z jego najgłośniejszymi przebojami. Dzięki nim poznaliśmy także najnowsze wyniki sprzedaży Horizon Zero Dawn. Przypomnijmy, że ostatnie twarde dane na temat popularności dzieła Guerrilla Games opublikowane zostały w marcu. Według nich, w przeciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery, Horizon Zero Dawn rozeszło się w liczbie 2,6 miliona egzemplarzy. Zgodnie z dzisiejszymi informacjami, do tej sumy należy dodać jeszcze 800 tysięcy kopii, bowiem do 30 kwietnia tego roku miano sprzedać ponad 3,4 miliona sztuk gry. Warto zaznaczyć, że blisko jedna trzecia z nich (915 tysięcy sztuk) to kopie zakupione w dystrybucji cyfrowej.

Jest to świetny wynik, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że mamy do czynienia z zupełnie nową marką, która ponadto związana jest tylko z jedną platformą sprzętową. Horizon Zero Dawn to również ogromny sukces deweloperów, do tej pory kojarzonych z cyklem Killzone, któremu tak naprawdę nigdy nie udało się zdobyć silnej pozycji na rynku i wygrać z konkurencyjnymi seriami. Pamiętajmy także, że autorzy nie spoczywają na laurach, bowiem już dawno zapowiedzieli, że pracują nad rozwinięciem historii. Fani powinni więc w najbliższym czasie spodziewać się nowych informacji na temat ewentualnych dodatków lub sequela.

  1. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!
  2. Horizon: Zero Dawn – kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona gry Horizon Zero Dawn