Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2019, 15:38

autor: Vergil

Monument Valley 3 w produkcji

Seria Monument Valley doczeka się trzeciej odsłony, o czym poinformowało odpowiedzialne za nią studio ustwo. Niemniej, projekt jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju.

Studio ustwo zyskało rozpoznawalność na całym świecie dzięki serii gier logicznych pod tytułem Monument Valley. Dzisiaj zespół poinformował za pośrednictwem serwisu Twitter, że rozpoczął pracę nad trzecią odsłoną tego popularnego cyklu. Niemniej, Monument Valley 3 jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju (dość powiedzieć, że twórcy poszukują osoby, która objęłaby stanowisko reżysera projektu), toteż na konkrety na temat tego tytułu zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Choć nie ujawniono jeszcze platform docelowych, można oczekiwać, że podobnie jak poprzedniczki, owa produkcja zmierza na smartfony i tablety.

Przypomnijmy, że pierwsze Monument Valley zadebiutowało na urządzeniach mobilnych w 2014 roku. Produkcja przypadła do gustu graczom i recenzentom przede wszystkim dzięki artystycznemu minimalizmowi oprawy graficznej oraz unikalnej mechanice rozgrywki, opartej na manipulacji perspektywą i tworzeniu iluzji optycznych. Trzy lata później na smartfony i tablety trafiła druga część serii, która, choć opowiadała odrębną historię, podążała ścieżką wytyczoną przez poprzedniczkę; dzięki temu była przeznaczona zarówno dla weteranów „jedynki”, jak i dla nowych w temacie graczy.

Przeprowadzanie postaci z punktu A do punktu B to filar rozgrywki w serii Monument Valley. - Monument Valley 3 w produkcji - wiadomość - 2019-08-01
Przeprowadzanie postaci z punktu A do punktu B to filar rozgrywki w serii Monument Valley.

Warto jeszcze odnotować, że w sierpniu 2018 roku wytwórnia Paramount Pictures ogłosiła, iż pracuje nad filmową adaptacją gry Monument Valley. Stanowisko jej reżysera objął Patrick Osborne, w którego portfolio można znaleźć film Wielka Szóstka oraz krótkometrażową animację Feast. Od tamtej pory nie usłyszeliśmy jednak niczego nowego na jej temat.

  1. Oficjalna strona internetowa studia ustwo
  2. Oficjalna strona internetowa gry Monument Valley 2