Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2019, 15:45

Nowy nabytek Ubisoftu, miliard pobrań Pokemon GO i inne wieści

Dziś piszemy o przejęciu przez firmę Ubisoft studia Green Panda Games, barierze miliarda ściągnięć przekroczonej przez Pokemon GO i anulowaniu ambitnej gry sieciowej Mavericks: Proving Ground. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ubisoft przejmuje Green Panda Games

Ubisoft chce ponownie rozgościć się na rynku mobilnym. - Nowy nabytek Ubisoftu, miliard pobrań Pokemon GO i inne wieści - wiadomość - 2019-08-01
Ubisoft chce ponownie rozgościć się na rynku mobilnym.

Firma Ubisoft nabyła 70% udziałów w paryskim studiu Green Panda Games z opcją dokupienia pozostałych 30% w ciągu najbliższych czterech lat. Kwota transakcji i jej pozostałe szczegóły nie są znane (via GameSpot).

Green Panda Games zatrudnia 30 osób, które zajmują się produkcją casualowych tytułów na telefony i tablety, takich jak Sushi Bar, Terrarium, Emoji Craft czy Golf Inc. Tycoon. Łącznie od 2013 roku spod ich ręki wyszło 55 produkcji, które dotarły do 85 milionów ludzi na całym świecie. Zdaniem Jeana-Michel Detoca, szefa segmentu mobilnego w firmie Ubisoft, wzięcie pod skrzydła paryskiej ekipy pozwoli ponownie umocnić się francuskiemu gigantowi na rynku produkcji dla niedzielnych graczy po tym, jak Vivendi przejęło siostrzane Gameloft.

Pokemon GO ściągnięte ponad miliard razy

Nie tak dawno temu pisaliśmy o imponujących zarobkach Pokemon GO. Rzecz jasna nie byłoby ich, gdyby ludzie chętnie nie ściągali tej darmowej mobilnej produkcji na swoje urządzenia. Jak podał serwis Serbii.net na podstawie japońskiej reklamy opublikowanej przez The Pokemon Company, dzieło studia Niantic od dnia premiery, czyli od 6 lipca 2016 roku, pobrano już przeszło miliard razy na całym świecie.

Bez wątpienia jest to imponujący wynik, choć niespecjalnie zaskakujący. W maju 2018 dowiedzieliśmy się, że Pokemon GO ściągnęło 800 milionów osób, a jako że tytuł wciąż cieszy się zainteresowaniem (choć już nie tak dużym, jak w momencie premiery), dobicie do miliarda było jedynie kwestią czasu.

Studio Niantic nie zamierza rzecz jasna spoczywać na laurach. W grze cały czas pojawiają się nowe stworki do schwytania oraz różne inne atrakcje. Na przykład już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejny Community Day, podczas którego przez kilka godzin będzie można schwytać specjalnego pokemona i zgarnąć wyjątkowe bonusy. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Mavericks: Proving Grounds anulowane

Mavericks: Proving Ground spotkał przykry koniec. - Nowy nabytek Ubisoftu, miliard pobrań Pokemon GO i inne wieści - wiadomość - 2019-08-01
Mavericks: Proving Ground spotkał przykry koniec.

Mamy złe wieści dla miłośników sieciowych gier opartych o tryb battle royale. Studio Automaton Games poinformowało, że ambitna wieloosobowa strzelanka TPP Mavericks: Proving Grounds, w której na jednej mapie rywalizować miało nawet 1000 osób (400 w jednym meczu i 600 funkcjonujących w tym samym świecie), zostało anulowana. Powodem tej decyzji była fatalna kondycja finansowa deweloperów.

Jest to przykra wiadomość, zważywszy na fakt, że tytuł od listopada 2018 roku był dostępny w ramach pre-alphy. Był on pokazywany podczas tegorocznych targów E3. Jeszcze tydzień temu twórcy chwalili się, że produkcji udało się osiągnąć fazę Alpha. Wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie zaplanowanym na listopad otwartym beta-testom produkcji. Niestety, rzeczywistość okazała się inna.

Bankructwo Automaton Games nie wpłynie za to na ich inną grę, darmową strzelankę wieloosobową Deceit. Jej rozwój ma nadal trwać.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej