Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 sierpnia 2019, 17:02

autor: Aquma

Władca Pierścieni od Amazonu - 1. sezon będzie miał aż 20 odcinków?

Tom Shippey - jeden z ekspertów zaangażowanych w prace nad serialem Władca Pierścieni od Amazonu - udzielił wywiadu serwisowi Tolkien Thing. Z rozmowy wynika, że pierwszy sezon produkcji będzie miał aż 20 odcinków.

Serialowy Władca Pierścieni może być naprawdę długą produkcją.
Serialowy Władca Pierścieni może być naprawdę długą produkcją.

Dziennikarze serwisu Deutsche Tolkien Gesellschaft e.V przeprowadzili wywiad z Tomem Shippeyem - ekspertem od Tolkiena i Śródziemia (tak nazywa się świat stworzony przez wspomnianego pisarza), a zarazem jedną z osób zaangażowanych w produkcję serialu Władca Pierścieni od firmy Amazon. W czasie rozmowy pojawiło się kilka interesujących wątków, ale zdecydowanie najciekawszym z nich była długość pierwszego sezonu. Możliwe, że otrzymamy aż 20 odcinków.

Logicznie rzecz biorąc, starasz się filmować razem wszystkie sceny, które odbywają się w jednym miejscu, tak abyś nie musiał wracać do niego kilka razy. Ale to również oznacza, że wszystko musi być jasne na początku filmowania - od razu trzeba znać koniec. W pierwszym sezonie ma być 20 odcinków. Więc dopóki nie zdecydują, jaki będzie koniec, nie mogą zacząć filmować - stwierdził Tom Shippey.

Tak duża liczba odcinków byłaby czymś niespotykanym w przypadku serialu tego typu. Dla porównania, Gra o Tron zaczęła od serii liczącej dziesięć epizodów, a pierwszy sezon Wiedźmina od Netfliksa będzie miał ich osiem. Długość mogłaby jednak częściowo tłumaczyć olbrzymi budżet superprodukcji.

Oczywiście, pojedyncza wypowiedź nie stanowi żadnego potwierdzenia, szczególnie na tak wczesnym etapie produkcji - nawet jeśli ustalono jakąś liczbę epizodów, to nadal może ona ulec zmianie. Trudno też powiedzieć, jak mocno w pracę nad serialem zaangażowany jest omawiany ekspert. Na razie więc potraktujcie te wieści bardziej jak ciekawostkę.

Przypominamy, że pierwsze informacje na temat serialu Władca Pierścieni pojawiły się pod koniec 2017 roku, kiedy to firma Jeffa Bezosa nabyła konieczną licencję. Akcja produkcji będzie osadzona w tzw. Drugiej Erze (trwała od upadku Morgotha aż po utratę Jedynego Pierścienia przez Saurona w wyniku zawiązania Ostatniego Sojuszu). Dzieło zobaczymy na platformie Amazon Prime. Przewidywana (ale niepewna) data premiery to 2021 rok.

  1. Amazon Prime – strona oficjalna
  2. Tolkien Estate and Trust - strona oficjalna