Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 8 marca 2019, 11:40

autor: AlexB

Serial Władca Pierścieni z akcją w Drugiej Erze

Firma Amazon ogłosiła, że jej serial Władca Pierścieni będzie rozgrywał się w Drugiej Erze. Przeczy to plotkom, jakoby produkcja miała opowiadać o przygodach młodego Aragorna.

W ubiegłym roku świat obiegła wiadomość, że zapowiedziany w listopadzie 2017 roku serial rozgrywający się w uniwersum Władcy Pierścieni od Amazonu będzie opowiadał historię młodego Aragorna. Jeśli już zacieraliście ręce na samą myśl o zobaczeniu pierwszych przygód przyszłego króla Gondoru, to niestety musimy Was rozczarować. Informacje te były jedynie plotkami lub w najlepszym razie jednym ze wstępnych szkiców projektu. Jak bowiem poinformowali przedstawiciele firmy Amazon na Twitterze, akcja serialowego Władcy Pierścieni będzie toczyć się w Drugiej Erze, czyli na długo przed narodzinami potomka Isildura.

Druga Era trwała 3441 lat. Rozpoczęła się wraz z porażką złego Morgotha, a zakończyła Ostatnim Sojuszem Elfów i Ludzi oraz utratą Jedynego Pierścienia przez Saurona. Jest to również okres rozkwitu i upadku Królestwa Númenoru. Założono je na wyspie u wybrzeży Śródziemia (co widać na opublikowanej przez Amazon mapie), która została zatopiona w 3319 roku Drugiej Ery przez Eru Ilúvatara za złamanie przez jej mieszkańców zakazów Valarów. Ocaleli z zagłady rozpierzchli się po świecie. Część z nich, tak zwani Wierni, założyli królestwa Gondoru i Arnoru. Jednym z potomków tych Númenorejczyków jest Aragorn.

Pod koniec Drugiej Ery rozpoczyna się prolog Drużyny Pierścienia Petera Jacksona. - Serial Władca Pierścieni z akcją w Drugiej Erze - wiadomość - 2019-03-08
Pod koniec Drugiej Ery rozpoczyna się prolog Drużyny Pierścienia Petera Jacksona.

Serial od Amazonu może zatem opowiadać o wielu rzeczach - przybliżyć opisaną pobieżnie w poprzednim akapicie historię Numenoru, zaprezentować powstanie Pierścieni Władzy lub skupić się na Ostatnim Sojuszu, na który niewielki rzut okiem mieliśmy w prologu Drużyny Pierścienia Petera Jacksona. Na oficjalną zapowiedź tego, co konkretnie szykują dla widzów trzymani pod kluczem scenarzyści, musimy jeszcze trochę poczekać.

Istari pojawili się w Śródziemiu dopiero w Trzeciej Erze, zatem szanse na gościnny występ Iana McKellena w roli Gandalfa wyraźnie zmalały. - Serial Władca Pierścieni z akcją w Drugiej Erze - wiadomość - 2019-03-08
Istari pojawili się w Śródziemiu dopiero w Trzeciej Erze, zatem szanse na gościnny występ Iana McKellena w roli Gandalfa wyraźnie zmalały.

Władca Pierścieni od Amazonu ma składać się z pięciu sezonów i posiadać łączny budżet na poziomie miliarda dolarów. Tym samym uczyni go to najdroższą telewizyjną produkcją w historii, co samo w sobie powinno być sporą reklamą. Nie wiadomo na razie, kiedy serial zadebiutuje. Najbardziej prawdopodobny wydaje się 2021 rok.

  1. Oficjalna strona Amazon Prime Video
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.