Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 21 lutego 2019, 10:34

autor: Czarny Wilk

Scenarzyści serialu Władca Pierścieni są trzymani „pod kluczem” w pokoju z ochroniarzem

Amazon Studios bardzo zazdrośnie strzeże sekretów fabularnych związanych z mającym kosztować ponad miliard dolarów serialem fantasy opartym na twórczości J.R.R. Tolkiena.

O tym, że Amazon zamierza stworzyć serial osadzony w uniwersum tolkienowskiego Władcy Pierścieni, wiemy od listopada 2017 roku. Budżet zaplanowanej na pięć sezonów superprodukcji wynosić ma przeszło miliard dolarów, a centralnym bohaterem opowieści (albo przynajmniej jej pierwszej serii) zostanie młody Aragorn. I na tym nasza wiedza o nowym Lord of the Rings się kończy – wszystko inne to plotki oraz spekulacje. Ciężko się temu dziwić, gdyż jak się okazuje, Amazon wyjątkowo zazdrośnie strzeże sekretów produkcji.

Nie wiemy jeszcze, kto wcieli się w młodego Aragorna. - Scenarzyści serialu Władca Pierścieni są trzymani „pod kluczem” w pokoju z ochroniarzem - wiadomość - 2019-02-21
Nie wiemy jeszcze, kto wcieli się w młodego Aragorna.

Przewodnicząca Amazon Studios Jennifer Salke udzieliła wywiadu portalowi The Hollywood Reporter. Konwersacja skupiona była na pozyskiwaniu licencji na nowe filmy do serwisu Prime Video. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat serialowego Władcy Pierścieni i Salke ujawniła, jak pracują scenarzyści projektu:

Mamy fantastyczny pokój scenarzystów pracujących pod kluczem. Znajduje się w Santa Monica i tworzy się w nim naprawdę ekscytujący materiał. By się do niego dostać, trzeba przejść szczegółową kontrolę, a w środku wszystkie okna są pozasłaniane. Na zewnątrz siedzi ochroniarz, a żeby wejść do środka musisz zostać sprawdzony skanerem linii papilarnych.

Poważne podejście do strzeżenia sekretów fabularnych nie jest niczym niezwykłym wśród wytwórni filmowych czy producentów seriali – przykładowo, przy zdjęciach do finałowego sezonu Gry o tron używano specjalnego urządzenia do zestrzeliwania nieautoryzowanych dronów, które mogłyby nagrywać plan filmowy. Jeśli więc ktoś liczył, że w sieci prędko pojawią się wiarygodne plotki dotyczące scenariusza serialowego Władcy Pierścieni, to przy tak poważnym podejściu do zabezpieczeń może raczej o nich zapomnieć.

Więcej o projekcie dowiemy się dopiero wtedy, gdy zechcą tego jego twórcy. A biorąc pod uwagę, że serial nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, zaś sama Jennifer Salke wspominała, że choć wiele osób liczy na debiut Lord of the Rings w 2020 roku, to znacznie bardziej realistyczny wydaje się jej rok 2021 – jeszcze trochę na to poczekamy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.