Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 maja 2018, 10:52

autor: Czarny Wilk

Młody Aragorn bohaterem serialu Władca Pierścieni od Amazon

Strażnik Północy i późniejszy król Zjednoczonego Królestwa Arnoru i Gondoru będzie głównym bohaterem tworzonego przez Amazon serialowego prequela trylogii Lord of the Rings.

Amazon od kilku lat stara się nawiązać walkę z Netfliksem na rynku VoD. Mimo stworzenia kilku całkiem udanych produkcji, z Człowiekiem z Wysokiego Zamku na czele, usłudze Prime Video wciąż brakuje wielkiego hitu, który przyciągnąłby tłumy. Ten stan rzeczy zmienić ma wysokobudżetowy serial osadzony w uniwersum Władcy Pierścieni, prawa do stworzenia którego firma uzyskała w listopadzie 2017 roku. Dowiedzieliśmy się, na czym dokładnie skupi się jego pierwszy sezon.

W trzech filmach wchodzących w skład ekranizacji Władcy Pierścieni w Aragorna wcielił się Viggo Mortensen. - Młody Aragorn bohaterem serialu Władca Pierścieni od Amazon - wiadomość - 2018-05-17
W trzech filmach wchodzących w skład ekranizacji Władcy Pierścieni w Aragorna wcielił się Viggo Mortensen.

Jak donosi serwis TheOneRing.net, centralną postacią amazonowego Lord of the Rings będzie doskonale znany miłośnikom twórczości Tolkiena Aragorn. Produkcja ma się skupić na jego młodzieńczych latach. W czasie Bitwy Pięciu Armii późniejszy król Gondoru miał około 10 lat, a w trakcie wydarzeń przedstawionych w Drużynie Pierścieni był on 87-latkiem (jako że w jego żyłach płynęła królewska krew Numenoru, starzał się on bardzo powoli), akcja serialu zostanie więc najpewniej umiejscowiona bliżej finału Hobbita niż przekazania Pierścienia Frodowi.

Nie poznaliśmy jeszcze nazwiska showrunnera produkcji, choć dzięki doniesieniom sprzed tygodnia wiemy, że objęcie tej funkcji rozważa Peter Jackson, twórca kinowych adaptacji Władcy Pierścieni oraz Hobbita. Również obsada pozostaje wielką niewiadomą, choć zainteresowanie powrotem do ikonicznej roli Gandalfa wyraził jakiś czas temu Ian McKellen. Biorąc pod uwagę, że umowa między Amazonem a właścicielami praw do twórczości Tolkiena zakłada, że produkcja serialu musi ruszyć w ciągu dwóch lat od jej podpisania, więcej konkretów powinniśmy otrzymać stosunkowo szybko.