Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 maja 2018, 11:20

Peter Jackson stworzy film o superbohaterze DC?

Jeśli obiegające sieć plotki okażą się prawdziwe, to jeden z przyszłych filmów wchodzących w skład DC Extended Universe może zostać wyreżyserowany przez twórcę adaptacji Władcy Pierścieni i Hobbita. Alternatywą mógłby być serial na kanwie Władcy Pierścieni od Amazon Studios.

W sieci pojawiły się kolejne plotki odnośnie przyszłości DC Extended Universe, filmowego uniwersum zapoczątkowanego w 2013 roku przez Człowieka ze stali. Jeśli zostaną potwierdzone, to zaistnieją spore szanse, że reżyserią jednego z kolejnych po Wonder Woman i Lidze sprawiedliwości produkcji opartych na komiksach o superbohaterach DC zajmie się Peter Jackson, twórca filmowych trylogii Władca Pierścieni oraz Hobbit.

Informację jako pierwszy opublikował na swoim Twitterze portal TheOneRing.net. Według serwisu, Peter Jackson oraz jego ekipa produkcyjna z Nowej Zelandii rozważają, przy jakim projekcie współpracować z Warner Bros. W grę wchodzi prequel Władcy Pierścieni, tym razem tworzony w formie serialu dla Amazonu, o którym mówi się od jakiegoś czasu, oraz film wchodzący w skład DC Extended Universe. Doniesienia te należy traktować w charakterze niepotwierdzonych plotek, choć nie da się ukryć, że superbohaterski film zrealizowany według wizji Jacksona byłby czymś całkiem interesującym. Aktualnie twórca trylogii Lord of the Rings pracuje m.in. nad zaplanowanymi na grudzień tego roku Zabójczymi maszynami.

Mimo że adaptacje superbohaterskich komiksów DC ustępują swojemu bezpośredniemu konkurentowi – filmom Marvela – zarówno pod względem wyników finansowych, jak i odbioru krytyków, Warner Bros. nie poddaje się i na nadchodzące lata wytwórnia zaplanowała całą lawinę filmów tego typu. Jeszcze w tym roku zobaczymy Aquamana, a za rok do kin wejdą Shazam! oraz Wonder Woman 2. W dalszej perspektywie czasu możemy spodziewać się m.in. filmów o Batmanie, Cyborgu, Zielonej Latarni, Blackhawku (w reżyserii Stevena Spielberga) czy Harley Quinn i Jokerze.

Peter Jackson stworzy film o superbohaterze DC? - ilustracja #1

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.