Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 18 kwietnia 2018, 10:10

autor: Czarny Wilk

Steven Spielberg wyreżyseruje film o superbohaterze DC Comics

Warner Bros. zapowiedziało kolejny film superbohaterski na podstawie komiksów DC - Blackhawk. Za kamerą projektu o dowódcy elitarnego oddziału pilotów samolotów stanie legendarny reżyser Steven Spielberg.

Pomimo rozczarowujących wyników finansowych Ligi sprawiedliwości, Warner Bros. nie zamierza odpuszczać rozszerzania swojego kinowego uniwersum superbohateskiego i regularnie dowiadujemy się o kolejnych planowanych projektach opartych na komiksach wydawnictwa DC Comics. Do kilkunastu zapowiedzianych na nadchodzące lata filmów, wśród których znajdują się m.in. kontynuacja Wonder Woman, nowa wersja Green Lantern czy obraz o Harley Quinn i Jokerze, dołączył jeszcze jeden tytuł – Blackhawk. O ile wybór superbohatera do przeniesienia na duży ekran wielu osobom może nic nie mówić, tak już nazwisko odpowiedzialnego za przedsięwzięcie reżysera robi wrażenie.

Tym razem Warner Bros. zwróciło się do prawdziwej legendy filmowej. - Steven Spielberg wyreżyseruje film o superbohaterze DC Comics - wiadomość - 2018-04-18
Tym razem Warner Bros. zwróciło się do prawdziwej legendy filmowej.

Jak poinformowało studio, za kamerą nowozapowiedzianego filmu superbohaterskiego stanie legenda kina, Steven Spielberg. Aktualnie na dużych ekranach możemy oglądać najnowsze dzieło słynnego filmowca, Ready Player One. W najbliższym czasie Spielberg skupi się na piątym Indianie Jones oraz na remake’u musicalu West Side Story. Gdy skończy te projekty, w pełni poświęci się Blackhawkowi. Scenariusz do nowego filmu superhero napisze David Koepp, który współpracował już z reżyserem przy okazji dwóch części Parku Jurajskiego, Wojny światów oraz czwartej odsłony Indiany Jonesa.

Blackhawk to superbohater, który zadebiutował w komiksach w 1941 roku jako dowódca elitarnej grupy pilotów samolotów, walczących w bitwach II wojny światowej. Przygody bohatera cieszyły się sporą popularnością w latach czterdziestych i pierwotnie wydawane były przez Quality Comics. DC przejęło prawa do Blackhawka dopiero w roku 1956.

  1. Oficjalna strona Warner Bros.
  2. Oficjalna strona DC Comics
  3. Recenzja filmu Ready Player One w serwisie Gameplay.pl
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.