Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 5 kwietnia 2018, 14:59

Kobieta bohaterką kolejnych odsłon cyklu Indiana Jones?

Steven Spielberg udzielił wywiadu, w którym podywagował na temat przyszłości marki Indiana Jones. Okazuje się, że era "postfordowa" może przybrać zupełnie nieoczekiwaną formę. Czy legendarnego archeologa w roli głównego bohatera zastąpi kobieta?

Przyszłość Indiany Jonesa stanęła pod dużym znakiem zapytania. O ile sytuacja z nowym filmem z serii, mającym trafić na ekrany kin w 2020 roku, jest raczej jasna – w nieustraszonego archeologa wcieli się po raz ostatni Harrison Ford, któremu w udziale przypadnie szereg niesamowitych przygód, o tyle następne posunięcia w zakresie kreacji marki budzą wśród fanów niepokój. Oliwy do ognia dolał w ostatnich dniach Steven Spielberg.

Czy jeśli poszukiwania następcy Harrisona Forda spalą na panewce, Indianę Jonesa zastąpi kobieta? - Kobieta bohaterką kolejnych odsłon cyklu Indiana Jones? - wiadomość - 2018-04-05
Czy jeśli poszukiwania następcy Harrisona Forda spalą na panewce, Indianę Jonesa zastąpi kobieta?

W rozmowie z redakcją gazety The Sun reżyser wszystkich dotychczasowych odsłon filmowego cyklu przypomniał, że Indiana Jones 5 będzie ostatnim filmem z serii, w którym zagra Harrison Ford, ale nie oznacza to końca marki. Spielberg jest przekonany, że będzie to idealny moment, aby nadać jej „inną formę”. Co to może oznaczać? Choćby zastąpienie głównego bohatera… postacią kobiecą, która pomogłaby serii wypłynąć na nowe morza przygód. Reżyser zasugerował nawet, jak mogłaby nazywać się protagonistka: „Musielibyśmy zmienić imię np. na Joan i nie byłoby w tym niczego złego”.

Pozytywny stosunek Spielberga do równouprawnienia w przemyśle filmowym jest znany wszem i wobec, więc ewentualna zmiana płci głównego bohatera cyklu Indiana Jones nie wydaje się aż tak wielką fikcją. Inną kwestią jest kontrowersyjność takiej decyzji i złość, jaką z pewnością wzbudziłaby wśród fanów słynnego, filmowego archeologa.

Zanim jednak Steven Spielberg zacznie na dobre grzebać w fundamentach marki, dokończy prace nad częścią piątą. Aktorzy – z Harrisonem Fordem na czele – wejdą na plan filmowy w kwietniu 2019 roku. Istnieje już scenariusz (pióra Davida Koeppa, współautora Królestwa Kryształowej Czaszki), który w ostatnim czasie poddawany był rozmaitym poprawkom, a za oprawę muzyczną odpowiadać będzie John Williams. Wiemy też, że w proces produkcji nie będzie zaangażowany George Lucas. Premiera filmu Indiana Jones 5 odbędzie się 10 lipca 2020 roku.

  1. Oficjalna strona marki Indiana Jones
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.