Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 marca 2018, 14:18

autor: Jiker

Indiana Jones 5 - prace na planie zdjęciowym ruszą w kwietniu 2019 roku

Steven Spielberg, legendarny reżyser, znany ostatnio z Czwartej władzy i Ready Player One, ujawnił termin rozpoczęcia zdjęć do filmu Indiana Jones 5. Jak się okazuje, aktorzy z Harrisonem Fordem na czele wejdą na plan w kwietniu 2019 roku.

Steven Spielberg ogłosił podczas ceremonii rozdania brytyjskich Empire Awards, że prace na planie zdjęciowym piątej odsłony przygód Indiany Jonesa ruszą w kwietniu 2019 roku. W początkowej fazie produkcji film kręcony będzie w Wielkiej Brytanii. Niestety, reżyser nie ujawnił szczegółów w zakresie lokalizacji.

Czy Indiana Jones 5 będzie dziełem na miarę pierwszych odsłon cyklu? - Indiana Jones 5 - prace na planie zdjęciowym ruszą w kwietniu 2019 roku - wiadomość - 2018-03-20
Czy Indiana Jones 5 będzie dziełem na miarę pierwszych odsłon cyklu?

W trakcie wystąpienia, wygłoszonego z okazji przyznania nagrody za całokształt twórczości i przybliżonego na łamach oficjalnego serwisu internetowego magazynu Empire, Steven Spielberg oznajmił:

Zawsze warto wybrać się na wycieczkę, gdy owocuje ona współpracą z ławką pełną talentów wywodzących się z Wielkiej Brytani. Mam na myśli wszystkich, którzy pomogli mi, gdy robiłem tu moje filmy, i którzy zaoferują mi pomoc, kiedy wrócę tu w kwietniu 2019 r., aby zrobić piąty film o przygodach Indiany Jonesa.

Przypominamy, że w Indiana Jones 5 w tytułowego bohatera po raz kolejny wcieli się Harrison Ford. Od września ubiegłego roku wiemy, że film ma już scenariusz (autorstwa Davida Koeppa, współautora Królestwa Kryształowej Czaszki), który w ostatnim czasie poddawany był rozmaitym poprawkom.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w filmie na pewno zabraknie Mutta Williamsa, granego przez Shię LaBeoufa, natomiast z powrotu bardzo ucieszyłby się John Rhys-Davies, który odgrywał postać Sallaha Mohammeda Faiseal el-Kahira w dwóch z czterech dotychczasowych odsłon serii: Poszukiwaczach zaginionej Arki oraz Ostatniej krucjacie. Wiemy też, że w proces produkcji nie będzie zaangażowany George Lucas.

Piąta przygoda Indiany Jonesa ma trafić do kin 10 lipca 2020 roku.

  1. Oficjalna strona marki Indiana Jones
filmy i serialefilmy Disney Steven Spielberg Lucasfilm Indiana Jones 5