Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2018, 11:55

autor: AlexB

Porównanie graficzne zwykłego i zmodowanego GTA V

Kanał Candyland przygotował porównanie graficzne między podstawową wersją GTA V a zmodyfikowaną za pomocą najnowszej wersji fanowskiego NaturalVision Remastered. Różnica robi wrażenie.

Wśród najchętniej modyfikowanych elementów Grand Theft Auto V jest jego oprawa wizualna. Pecetowi fani dzieła studia Rockstar niemal nieprzerwanie od premiery tytułu na komputerach osobistych podkręcają grafikę i nieraz sprawiają, że gra wygląda niemal nie do poznania. Jednym z najlepszych tego typu modów jest powstały na bazie VisualV NaturalVision, stworzony przez Razeda. Jego pierwotna wersja ukazała się już jakiś czas temu. Premiera nie spowodowała jednak, że autor osiadł na laurach. Cały czas rozwijał projekt, który w sierpniu ubiegłego roku wyewoluował w NaturalVision Remastered. Jego ostatnia aktualizacja pojawiła się niecałe dwa miesiące temu.

Jak obecnie prezentuje się okazały mod Razeda i jak wypada w porównaniu z podstawową wersją Grand Theft Auto V? Doskonale znany kanał Candyland przygotował odpowiednie zestawienie.

Powyższy filmik dobrze ukazuje to, co od początku było głównym celem Razeda podczas tworzenia NaturalVision. Modder chciał jak najlepiej oddać klimat stanu Kalifornia (którego fikcyjną wersją jest świat znany z Grand Theft Auto V). Dlatego też wyraźnie ocieplił kolory, a także ulepszył efekty świetlne oraz pogodowe. Różnice są wyraźne. Co istotne, zgodnie z zapewnieniami używanie NaturalVision nie wpływa znacząco na działanie gry. Liczba klatek na sekundę jest niemal taka sama jak w przypadku podstawowej wersji Grand Theft Auto V.

Po co komu wakacje w Los Angeles, skoro można po prostu wybrać się do Los Santos? - Porównanie graficzne zwykłego i zmodowanego GTA V - wiadomość - 2018-05-10
Po co komu wakacje w Los Angeles, skoro można po prostu wybrać się do Los Santos?

Należy mieć jednak na uwadze fakt, że aby osiągnąć dokładnie takie same efekty jak na materiale przygotowanym przez Candyland, trzeba zainstalować kilka dodatkowych modyfikacji, zalecanych przez samego Razeda. Mowa tu o VisualV (które nie jest już niezbędne do poprawnego działania NaturalVision), ENB, LA Roads, Precise Thunderbolts, Real California Architecture, Real Calfiornia License Plates oraz Real Life Venice Beach.

Dzięki NaturalVision Remastered nie tylko obszary miejskie zyskały na atrakcyjności. - Porównanie graficzne zwykłego i zmodowanego GTA V - wiadomość - 2018-05-10
Dzięki NaturalVision Remastered nie tylko obszary miejskie zyskały na atrakcyjności.

Jak zdradził Razed, prace na modem NaturalVision zajęły mu ponad 3500 godzin. Liczba ta powinna znacznie wzrosnąć, gdyż na liście rzeczy do zrobienia wciąż widnieje sporo elementów. Pozostaje zatem czekać na kolejne wersje NaturalVision Remastered, które pozwolą na jeszcze lepsze zagłębienie się w niezwykły klimat południowej Kalifornii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V