Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2016, 16:15

Wieści ze świata (thatgamecompany, Wasteland 3, Project Argo / Bohemia, Eisenwald: Blood of November) 2/11/2016

Dziś piszemy o zapowiedzi nowego, jeszcze niezatytułowanego projektu od thatgamecompany (twórców Journey), gratisowej grze dla uczestników zbiórki pieniędzy na Wasteland 3, darmowym prototypie sieciowej strzelanki Project Argo na bazie Arma III i programie Bohemia Incubator oraz o premierze Eisenwald: Blood of November, samodzielnego dodatku do Legends of Eisenwald. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Twórcy Journey (thatgamecompany) zapowiedzieli nową grę

Znane z takich artystycznych projektów jak Journey czy Flower studio thatgamecompany zapowiedziało nową grę. Na razie nie znamy jej tytułu – obecnie funkcjonuje ona pod kryptonimem thatnextgame. Natomiast o niej samej wiemy tylko, że będzie nastawioną na rozgrywkę wieloosobową multiplatformową „grą o dawaniu”, która zadebiutuje w 2017 roku. Ponadto dysponujemy widocznymi niżej trzema zagadkowymi grafikami.

Wieści ze świata (thatgamecompany, Wasteland 3, Project Argo / Bohemia, Eisenwald: Blood of November) 2/11/2016 - ilustracja #1

Wasteland 3 – darmowy Shadowrun dla uczestników zbiórki

Zbiórka pieniędzy na Wasteland 3 w serwisie Fig.co wytraciła prędkość po osiągnięciu celu minimalnego, więc studio inXile Entertainment oferuje dodatkowe bonusy dla uczestników akcji. Każdy, kto wpłaci bądź wpłacił co najmniej 40 dolarów (ok. 156 zł), oprócz Wasteland 3 otrzyma gratis inne klasyczne RPG – cyberpunkowe Shadowrun: Dragonfall. Na tę chwilę licznik zbiórki pokazuje prawie 3,1 miliona dolarów (341,1 tys. powyżej celu minimalnego), a do końca akcji zostało niecałe 36 godzin.

Project Argo – darmowy prototyp gry na bazie Arma III

Studio Bohemia Interactive udostępniło bezpłatnie prototyp nazwany Project Argo. Jest to sieciowa strzelanka zbudowana w oparciu o grę Arma III, w której dwie 5-osobowe drużyny najemników toczą szybkie starcia na wyspie Malden (odświeżonej lokacji z Arma: Cold War Assault). Projekt jest w bardzo wczesnej fazie produkcji i twórcy wcale nie gwarantują, że go ukończą – tak naprawdę powstał on głównie w celu ulepszania rywalizacyjnego multiplayera w serii Arma. Jeśli jednak spodoba się graczom, Project Argo może wyewoluować do pełnoprawnej, płatnej produkcji. Z prototypem możecie zapoznać się tutaj.

Warto jeszcze wspomnieć, że wypuszczeniu omawianego tytułu towarzyszy start programu Bohemia Incubator. Jest to swoisty odpowiednik wczesnego dostępu w wykonaniu czeskiego dewelopera, w którym z czasem ma pojawić się więcej takich eksperymentalnych projektów (nierzadko w bardzo surowym stanie), które wcale nie muszą być rozwijane do pełnych produkcji. Ich podstawowym celem jest testowanie z udziałem graczy różnych pomysłów, które mogłyby zostać wykorzystane w „prawdziwych” grach Bohemii.

Wieści ze świata (thatgamecompany, Wasteland 3, Project Argo / Bohemia, Eisenwald: Blood of November) 2/11/2016 - ilustracja #3

Premiera Eisenwald: Blood of November

Studio Aterdux Entertainment wypuściło Eisenwald: Blood of November, czyli samodzielne rozszerzenie do Legends of Eisenwald – wydanej w ubiegłym roku nietuzinkowej strategii turowej z elementami RPG w klimacie średniowiecza wzbogaconego pierwiastkami fantastycznymi. Nowy tytuł oferuje dodatkową przygodę na 6–10 godzin oraz wzbogaca „podstawkę” m.in. o losowe wydarzenia, bardziej swobodny system ruchu i ładniejszą grafikę. Sugerowana cena gry wynosi 8,99 euro (ok. 39 zł) na Steamie lub 34,39 zł na GOG.com, jednak w obu sklepach jest obniżona o 10% do 8 listopada.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej