Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Eisenwald: Blood of November (PC)

Eisenwald: Blood of November PC

Połączenie gry strategicznej i cRPG, stworzone przez niezależne studio Aterdux Entertainment. Eisenwald: Blood of November powstało jako uzupełnienie nieco mniej otwartego Legends of Eisenwald.

RPG | fantasy | turowe | elementy strategiczne | indie

PC Windows
Okładka Eisenwald: Blood of November (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada2016

1listopada2016

Steam

Eisenwald: Blood of November jest hybrydą gry strategicznej i cRPG, stworzoną przez niezależne studio Aterdux Entertainment. Tytuł stanowi uzupełnienie wydanego w 2015 roku Legends of Eisenwald, jednak tym razem rozgrywka ma bardziej otwarty charakter. Produkcja trafiła na platformę PC.

Fabuła

Podobnie jak poprzednia gra studia, Eisenwald: Blood of November przenosi gracza do tytułowej krainy Eisenwald. Inspirację dla jej stworzenia stanowiły średniowieczne realia, wzbogacone o elementy zapożyczone z ówczesnych podań i legend. To właśnie dlatego w świecie gry można spotkać fantastyczne istoty, a alchemia oraz wróżbiarstwo są tutaj na porządku dziennym.

Po śmierci księcia, tron Eisenwaldu stoi pusty. O schedę po poprzednim władcy ubiegają się przywódcy dwóch zwaśnionych klanów: Eisig oraz Horn. Jakby tego było mało, chęć przejęcia władzy w kraju zadeklarowały również mniejsze frakcje. Gracz z kolei wciela się w rolę neutralnego dowódcy – w jego rękach leży los całej, rozdartej konfliktem krainy. Historia ma nieliniowy przebieg, a pewne urozmaicenie stanowią odniesienia do światowej polityki, na czele z amerykańskimi wyborami prezydenckimi, jakie odbyły się w 2016 roku.

Mechanika

Schemat rozgrywki w Eisenwald: Blood of November na platformie PC oparto na eksploracji otwartego świata, wykonywaniu rozmaitych zadań głównych i misji pobocznych oraz na toczeniu bitew z napotkanymi przeciwnikami. W grze pojawiają się tak zwane zdarzenia losowe i specjalny system zadań, determinowanych przez nasze poczynania i dokonywane przez nas wybory – dzięki temu każda rozgrywka ma inny przebieg.

Podczas gdy podróżowanie po krainie odbywa się w czasie rzeczywistym, starcia z wrogimi wojskami rozgrywane są w trybie turowym. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, zgromadzone przez nas jednostki nieustannie towarzyszą bohaterowi, a w trakcie potyczek nie mamy możliwości poruszania się po planszy – możemy jedynie zdecydować o użyciu przedmiotów i wybierać cele kolejnych ataków. Poszczególnych żołnierzy ponownie udoskonalamy poprzez rozbudowane drzewka rozwoju, a także dobieramy im odpowiedni pancerz oraz uzbrojenie.

Kwestie techniczne

Eisenwald: Blood of November charakteryzuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną. Otoczenie jest bogate w detale, podobnie jak zaprojektowane z dbałością o szczegóły modele jednostek. Zabawie towarzyszy skomponowana na potrzeby gry muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Eisenwald: Blood of November

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Eisenwald: Blood of November

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6950 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10
Minimalne: Dual Core 2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 630/Radeon HD 6670 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10

Wieści ze świata (thatgamecompany, Wasteland 3, Project Argo / Bohemia, Eisenwald: Blood of November) 2/11/2016
Wieści ze świata (thatgamecompany, Wasteland 3, Project Argo / Bohemia, Eisenwald: Blood of November) 2/11/2016

wiadomość2 listopada 2016

Dziś piszemy o zapowiedzi nowego, jeszcze niezatytułowanego projektu od thatgamecompany (twórców Journey), gratisowej grze dla uczestników zbiórki pieniędzy na Wasteland 3, darmowym prototypie sieciowej strzelanki Project Argo na bazie Arma III i programie Bohemia Incubator oraz o premierze Eisenwald: Blood of November, samodzielnego dodatku do Legends of Eisenwald. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.