Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Argo (PC)
OkładkaArgo (PC)

Argo PC

Project Argo

Ukierunkowana na drużynową rywalizację w sieci taktyczna strzelanina FPS czeskiego studia Bohemia Interactive, będąca konwersją wydanego w 2011 roku symulatora militarnego Arma III.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | taktyczne | FPS | sieciowe | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Argo Premiera PC

22czerwca2017

Steam

22czerwca2017

producent: Bohemia Interactive Studio wydawca: Bohemia Interactive Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Argo

Arma III

Battlefield 3

Squad

Project Argo to ukierunkowana na drużynową rywalizację w sieci taktyczna strzelanina FPS, będąca konwersją wydanego we wrześniu 2013 roku symulatora militarnego Arma III. Tytuł dostępny jest na platformie PC, a za jego powstanie odpowiadają twórcy pierwowzoru (jak i całej serii) z czeskiego studia Bohemia Interactive, znani także z takich produkcji, jak DayZ, Take on Helicopters czy pierwsze odsłony cyklu Operation Flashpoint. Warto jednocześnie dodać, że opisywany tytuł jest pierwszym projektem stworzonym w ramach programu Bohemia Incubator, którego zadaniem jest testowanie różnych elementów mechaniki do wykorzystania w kluczowych produkcjach studia (w tym wypadku kooperacyjnego trybu wieloosobowego w serii Arma).

Fabuła

Akcja Project Argo osadzona została na fikcyjnej, pacyficznej wyspie Malden, stanowiącej odświeżoną wersję lokacji znanej z pierwszej ważnej gry Bohemia Interactive, tj. wydanego w roku 2001 Operation Flashpoint: Cold War Crisis. Kiedy na wyspę spadają szczątki tytułowej stacji kosmicznej Argo, rozpoczyna się rywalizacja o przejęcie fragmentów konstrukcji oraz odzyskanie wykorzystanej do jej stworzenia technologii. Do akcji wkraczają dwie rywalizujące ze sobą frakcje: korporacja Clouds oraz paramilitarna organizacja Flames. Gracze, wcieliwszy się w role najemników i dołączywszy do jednej z frakcji, starają się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Mechanika

Project Argo jest konwersją, która zmienia mechanikę militarnego symulatora Arma III w taktyczną, drużynową strzelaninę FPS, wykorzystującą cały szereg typowych dla gatunku rozwiązań. Przystępując do zabawy, wybieramy swojego najemnika i decydujemy o rodzaju wykorzystywanego przez niego wyposażenia, a następnie wkraczamy na pole bitwy, aby uczestnicząc w kolejnych dynamicznych wymianach ognia, uczynić z początkującego adepta prawdziwego weterana.

Rozgrywka zaprojektowana została wedle zasady: łatwa do nauczenia, trudna do opanowania. Do osiągnięcia sukcesu niezbędne są więc zarówno indywidualne zdolności graczy i umiejętność wykorzystywania rozmaitych osłon terenowych, jak i stosowanie drużynowych manewrów taktycznych, takich jak ogień zaporowy, flankowanie itp. W grze nie ma żadnych wytyczonych ścieżek postępowania, a gracze otrzymują pełną swobodę działania na całym terenie. Niebezpieczeństwo może więc nadejść w każdej chwili i z każdej strony, co zmusza do ścisłego i umiejętnego współdziałania graczy w ramach drużyny. Na przebieg walki wpływ mogą wywierać także okazjonalne zrzuty zaopatrzenia, które nierzadko potrafią odwrócić losy całej bitwy.

Tryby gry

Opisywana produkcja studia Bohemia Interactive przeznaczona jest wyłącznie do wieloosobowej zabawy w sieci i oferuje trzy podstawowe tryby rozgrywki, rozgrywające się w różnych lokacjach wyspy Malden, z których każda podzielona została na trzy tzw. strefy bitew. W trybie Clash obie drużyny rywalizują ze sobą o kontrolę nad poszczególnymi sektorami mapy. W wariancie Link celem zabawy jest przejęcie wszystkich punktów strategicznych szybciej od przeciwnika. W trybie Raid drużyny dzielą się na stronę atakującą i broniącą; celem pierwszej z nich jest odszukanie ukrytego w jednej z trzech możliwych lokalizacji terminala i pobranie z niego ważnych danych, zaś ekipa broniąca stara się do tego nie dopuścić.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, wydany na platformie PC Project Argo stoi na bardzo wysokim poziomie, czyniąc użytek z kolejnej generacji autorskiego silnika graficznego, zastosowanego w grze Arma III i nieustannie rozwijanego wraz z jej kolejnymi aktualizacjami. Produkcja ma więc podobne atuty, jak jej ceniona poprzedniczka, wliczając w to olbrzymich rozmiarów mapy zaprojektowane z niezwykłą dbałością o detale, czy też realistycznie odwzorowaną balistykę pocisków. Ciekawostkę stanowić może fakt, że stworzona na potrzeby Project Argo mapa wyspy Malden została udostępniona w formie bezpłatnego DLC również posiadaczom Army III.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 10  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Argo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Argo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Dual Core 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT/Radeon HD 5670 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 SP1 (64-bit)
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4460 3.2 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7800 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/10 (64-bit)