Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2017, 08:15

Argo - 22 czerwca ukaże się darmowa taktyczna strzelanka autorów Arma III

Zespół Bohemia Interactive ogłosił, że 22 czerwca ukaże się gra Argo, czyli w pełni darmowa sieciowa strzelanka, która połączy szybkie wieloosobowe potyczki z mechaniką Arma III.

Gra ma być bardziej przystępna dla żółtodziobów niż Arma III. - Argo - 22 czerwca ukaże się darmowa taktyczna strzelanka autorów Arma III - wiadomość - 2017-06-01
Gra ma być bardziej przystępna dla żółtodziobów niż Arma III.
ARGO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bohemia Interactive
  2. Wydawca: Bohemia Interactive
  3. Gatunek: FPS
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 22 czerwca 2017 r.

W listopadzie zeszłego roku studio Bohemia Interactive wypuściło prototyp gry Argo w ramach programu Bohemia Incubator, służącego do testowania nowych pomysłów. Projekt spotkał się z ciepłym przyjęciem, więc autorzy zdecydowali się rozbudować go do poziomu pełnowymiarowej produkcji. Twórcy właśnie poinformowali, że ukaże się ona 22 czerwca tego roku.

Argo będzie sieciową strzelanką, której akcja osadzona zostanie na wyspie Malden, wzorowanej na terenie z pierwszej gry studia, czyli Operation Flashpoint: Cold War Crisis. W centrum mapy znajdzie się wrak stacji kosmicznej, a o części z tej instalacji będą walczyły dwie pięcioosobowe drużyny. Po każdym meczu przyznawane mają być punkty doświadczenia, za pomocą których odblokujemy nowe uzbrojenie i sprzęt.

Gra pożyczy silnik i mechanikę z Arma III, ale elementy te zostaną wykorzystane do zaoferowania szybkich sieciowych potyczek, zamiast symulacji wojny. Do wyboru będą trzy tryby PvP. W Link będziemy zajmowali punkty kontrolne i łączyli je w ciąg. Im dłuższy będzie taki łańcuch, tym więcej punktów ma wędrować na konto naszej drużyny. Ta mechanika sprawi jednak, że dobrą taktyką okaże się przerywanie ciągów utworzonych przez wrogów.

W trybie Raid jedna drużyna będzie musiała zgrać dane wywiadowcze z komputera, a druga spróbuje w tym przeszkodzić. Z kolei w Clash grupy będą zajmowały sektory i atakowały nawzajem swoje bazy. Do tego dojdzie kooperacyjny Combat Patrol, w którym maksymalnie dziesięciu graczy zmierzy się z wrogami kierowanymi przez sztuczną inteligencję na mapie o rozmiarach 62 kilometrów kwadratowych. Argo zaoferuje również edytor scenariuszy, stanowiący uproszczoną wersję tego z Arma III.

W planach jest wyłącznie wersja pecetowa. Co ciekawe, będzie to tytuł stuprocentowo darmowy – pobierzemy go bez opłat i nie znajdziemy w nim tradycyjnych mikropłatności wpływających na rozgrywkę. Osoby chcące wesprzeć twórców będą mogły zakupić opcjonalny Supporter’s Pack, który zapewni kilka wizualnych bonusów, opcję zabawy na serwerach premium oraz możliwość korzystania z pojazdów w edytorze scenariuszy.

Autorzy nie zapominają także o fanach Arma III. 22 czerwca gra dostanie darmowe DLC, w którym znajdzie się wyspa Malden oraz przerobiona wersja kooperacyjnego trybu Combat Patrol.

  1. Bohemia Interactive - oficjalna strona studia