Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2017, 19:10

autor: Ender

TransRoad: USA – nowa strategia ekonomiczna studia Deck13

Niemieckie studio Deck13 i firma Astragon zapowiedziały nową strategię ekonomiczną, zatytułowaną TransRoad: USA. Produkcja, która ukaże się jeszcze w tym roku, pozwoli nam pokierować amerykańską firmą logistyczną, specjalizującą się w ciężarowym przewozie towarów.

Hamburski oddział niemieckiego studia Deck13 (The Surge, Blood Knights, Venetica) zapowiedział grę TransRoad: USA, nową strategię ekonomiczną, będącą duchowym spadkobiercą serii TransOcean, której dwie odsłony ukazały się w 2016 oraz w 2014 roku. Tytuł ukaże się jesienią i będzie dostępny wyłącznie na komputerach PC.

TransRoad: USA skupia się na zarządzeniu i rozwijaniu firmy logistycznej, specjalizującej się w transporcie najróżniejszych towarów samochodami ciężarowymi. Akcja gry rozgrywać będzie się na trójwymiarowej mapie przedstawiającej terytorium całych Stanów Zjednoczonych. Otwierając biznes, wybieramy jedno z trzydziestu siedmiu miast startowych, a następnie kupujemy pierwszą ciężarówkę i naczepę oraz zatrudniamy kierowców. Interesy prowadzimy, wybierając najbardziej dochodowe zlecenia i kontrakty oraz dobierając najszybsze trasy transportowe, które maksymalizują zyski.

Wykonując zadania od kontrahentów, zyskujemy reputację, która z czasem otwiera nam zupełnie nowe możliwości prowadzenia biznesu. Silniejsza pozycja na rynku pozwala nam na wykupienie koncesji umożliwiającej przewożenie bardziej delikatne lub niebezpieczne towary/materiały. Nasza stale rosnąca spółka może ostatecznie posiadać ponad sto różnych ciężarówek, z których każda opisana jest szeregiem współczynników i wymaga stałej opieki oraz przeglądów. Gracze mogą wybierać spośród dziesiątek różnych pojazdów, a także siedmiu podstawowych typów naczep. Twórcy obiecują, że system ekonomiczny będzie oferował wiele niespodzianek. Musimy więc przygotować się na krótkotrwałe kryzysy lub wieloletnią recesję w poszczególnych branżach przemysłowych, która oczywiście odbije się na dochodach i perspektywach rozwoju naszego logistycznego imperium. Poza tym zmierzymy się także z nieugiętą konkurencją kontrolowaną przez komputerowe AI. TransRoad: USA oferować ma możliwość zabawy w kampanii dla pojedynczego gracza, w trybie sandboksowym oraz w scenariuszach przygotowanych przez autorów. Na razie twórcy nie wspominają nic o możliwości zabawy wieloosobowej.

  1. Oficjalna strona TransRoad: USA
  2. Oficjalna strona studia Deck13