Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka TransOcean: The Shipping Company (PC)

TransOcean: The Shipping Company PC

Cargo: Ocean Transport Empire

Wydana przez znaną z symulatorów niemiecką firmę Astragon Software gra ekonomiczna, w której wcielamy się w rolę właściciela morskiej firmy transportowej.

Strategiczne | ekonomiczne | transport | statki

PC Windows
Okładka TransOcean: The Shipping Company (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23września2014

28listopada2014

pudełko PL

TransOcean: The Shipping Company to strategiczna gra ekonomiczna stworzona przez niemiecką firmę astragon. W produkcji obejmujemy stanowisko prezesa firmy transportowej, przewożącej różnorodne towary drogą morską i staramy się wypełniać jak najbardziej lukratywne kontrakty, pozwalające na ustawiczny rozwój firmy. Swoje działania prowadzimy w 55 portach zlokalizowanych na terenie całego globu – każdy z nich charakteryzuje się odmienną specjalizacją oraz możliwościami w zakresie przyjęcia statków o różnych gabarytach.

Rozpoczynając rozgrywkę, mamy do dyspozycji zaledwie kilka najmniejszych jednostek oraz licencje umożliwiające transport podstawowych i najtańszych towarów. Wraz z wykonywaniem kolejnych zleceń oraz ich terminowym dostarczaniem zgłaszają się do nas kolejni producenci, a przewożone ładunki stają się zdecydowanie bardziej atrakcyjne z finansowego i prestiżowego punktu widzenia.

Progres w grze pociąga za sobą konieczność inwestycji we flotę – w trakcie zabawy zyskujemy dostęp do 20 rodzajów statków. Każdy z nich możemy odpowiednio ulepszać i rozbudowywać, a także dokonywać niezbędnych napraw czy przeglądów. Produkcja umożliwia nam również zaobserwowanie procesów związanych z załadunkiem i wymianą towarów w dokach.

Prowadzenie interesów ułatwia przejrzysty i szczegółowy panel, w którym kompleksowo zarządzamy swoją firmą i przeglądamy dostępne na rynku oferty przewozowe. Gra charakteryzuje się również zmiennymi warunkami rynkowymi i ekonomicznymi, na które wpływ mają różnorodne wydarzenia związane z sytuacją gospodarczą państw, stanem najważniejszych giełd papierów wartościowych czy też spółkami obsługiwanymi przez naszą firmę.

TransOcean: The Shipping Company oferuje zabawę w dwóch widokach. Pierwszy z nich przedstawia poglądową mapę świata wraz ze wszystkimi zleceniami realizowanymi przez naszą firmę - z jej poziomu zyskujemy także dostęp do wszelakich opcji biznesowych i finansowych oraz panelu rozbudowy statków. Z kolei po przybyciu do portu możemy pełnić nadzór nad procesem wymiany towarowej, patrząc na ruch poszczególnych maszyn i statków transportowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 54,90 PLN

Gry podobne do TransOcean: The Shipping Company

Klasyfikacja PEGI TransOcean: The Shipping Company

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe TransOcean: The Shipping Company

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 7 GB HDD, Windows Vista/7/8