Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Take on Helicopters (PC)

Take on Helicopters PC

Take On Helicopters to symulator helikoptera połączony z elementami gry ekonomicznej. Tytuł pozwala nam wykonywać zadania związane z transportem dóbr i osób jak również misje ratunkowe, policyjne czy ostatecznie wojskowe.

Symulacje | helikoptery

PC Windows
Okładka Take on Helicopters (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2011

9marca2012

pudełko PL

Take On Helicopters to gra, w której kierujemy firmą zajmującą się transportem śmigłowcami. Połączono tu elementy strategii ekonomicznej z realistyczną symulacją lotu. Jest to produkcja czeskiego studia Bohemia Interactive, znanego z Operation Flashpoint: Cold War Crisis oraz serii ArmA.

W grze wcielamy się w synów Harry’ego Larkina i naszym zadaniem jest uratowanie założonej przez niego firmy przed bankructwem. Podniebną przygodę zaczynamy w mieście Seattle, ale akcja często przenosi gracza do ogarniętej wojną Południowo-Wschodniej Azji. Take On Helicopters oferuje rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, której struktura jest w znacznym stopniu otwarta. Tylko od nas zależy, jakich zadań się podejmiemy. Tryb solo pełen jest ciekawych i dynamicznych misji, a dodatkowego smaczku dodaje ekonomiczna otoczka związana z zarządzaniem firmą. Konieczne jest m.in. dbanie o budżet, systematyczne przeglądy maszyn i naprawienie uszkodzeń. Gra oferuje również rozgrywki wieloosobowe oraz rozbudowany edytor poziomów.

Take On Helicopters to pełnokrwisty symulator. Twórcy zadbali o maksymalnie realistyczną fizykę lotu i jednocześnie starannie odtworzyli wszystkie pokładowe wskaźniki oraz systemy sterowania. Dodatkową atrakcją są efekty pogodowe istotnie wpływające na przebieg podniebnych podróży. Jednocześnie jednak nie jest to produkcja tylko dla największych fanatyków gatunku. Autorzy zadbali o przygotowanie rozbudowanych samouczków, które nawet kompletnym żółtodziobom szybko umożliwią opanowanie podstaw interfejsu.

Gra zbudowana została na tym samym silniku co ArmA II, dzięki czemu udało się połączyć wysoką jakość grafiki z możliwością wyświetlania ogromnych przestrzeni. Teren, nad którym latamy, gęsto zapełniony jest szczegółowymi obiektami, a modele helikopterów odtworzono z zachowaniem najmniejszych detali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Take on Helicopters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Take on Helicopters

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
"Wiatraki" nad Seattle – recenzja gry Take on Helicopters

Recenzja 2 lutego 2012, 13:31

To, co najbardziej razi w oczy w całym ToH-u, to animacje postaci, przez co cierpi tryb kariery. Stoją one bowiem jak słupy i skanują głowami okolicę – wygląda to dość przerażająco. Patrząc na niektóre sceny biurowe, miałem ochotę cofnąć się do odpraw 2D z Gunshipa 2000. Dialogi są na niskim poziomie, czym dorównują sztywności animacji. Główni bohaterowie sprawiają wrażenie, jakby odczytywali swoje kwestie w amatorskim przedstawieniu teatralnym. W warstwie dźwiękowej znacznie lepiej wypadają odgłosy śmigłowców, różniące się od siebie w zależności od typu czy kierunku, z którego dochodzą. Muzyka może wydać się znajoma – i słusznie. Niektóre utwory słyszeliśmy już w ArmA II, a poziom nowych kawałków wcale nie jest lepszy, na szczęście radio da się wyłączyć.