Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Arma: Cold War Assault (PC)
OkładkaArma: Cold War Assault (PC)

Arma: Cold War Assault PC

Arma: Cold War Assault to odświeżona wersja debiutanckiego działa studia Bohemia Interactive, czyli Operation Flashpoint. Wznowienie łączy w sobie podstawową grę oraz dodatek Resistance. Cały zestaw wzbogacony został o łatkę 1.

Akcji | FPP | TPP | zimna wojna | taktyczne | kooperacja | strzelanki

Arma: Cold War Assault Premiera PC

9sierpnia2011

producent: Bohemia Interactive Studio wydawca: Bohemia Interactive Studio Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Reedycja popularnej gry Operation Flashpoint umożliwiającej wcielenie się w role amerykańskich i sowieckich żołnierzy w okresie zimnej wojny. Posiadacze Cold War Crisis lub Operation Flashpoint GOTY mogą zaktualizować swoje egzemplarze do wersji 1.99 za darmo.

Bohemia Interactive to czeskie studio, które w 2001 stworzyło pierwszą część Operation Flashpoint o podtytule Cold War Crisis, a rok później wydało słynny dodatek o nazwie Resistance. Prawa do marki w 2006 roku przejęło Codemasters, jednak Czesi kontynuują wypuszczanie swojej serii pod nazwą Arma. Cold War Assault to odświeżona wersja podstawowej wersji gry (Cold War Crisis) oraz dodatku Resistance.

W grze wcielamy się w amerykańskich żołnierzy stacjonujących na fikcyjnych wyspach Everon, Malden oraz Kolgujev (w dodatku Resistance pojawia się wyspa Nogova), które w 1985 roku stają się celem ataku wojsk rosyjskich. Naszym zadaniem jest odparcie inwazji i pokonanie sił czerwonoarmistów. Podczas kampanii sterujemy różnymi postaciami, od zwyczajnego żołnierza piechoty, poprzez czołgistę, pilota śmigłowca, kończąc na członkach oddziałów specjalnych wykonujących ciche misje na tyłach wroga. Natomiast w dodatku Resistance stajemy się partyzantem z ruchu oporu.

Tytuł charakteryzuje się dużą dozą realizmu i wysokim stopniem trudności. Podczas długich misji dysponujemy tylko jednym punktem zapisu gry (możemy go wykorzystać w dowolnym momencie). Same zadania można wykonywać na wiele sposobów, ponieważ często wskazany jest jedynie cel, a to jak się do niego dotrze i w jaki sposób się go zrealizuje zależy tylko od gracza. W misjach towarzyszą nam całe oddziały sojuszniczych żołnierzy, a z czasem otrzymujemy też możliwość dowodzenia grupami bojowymi.

W odświeżonej wersji gry autorzy wyeliminowali sporo drobnych błędów związanych między innymi z ustawieniami graficznymi (gamma i jasność) czy usterkami zawieszającymi grę. Poprawiono również ochronę przed oszustami w trybie wieloosobowym. Oprawa graficzna nie uległa większym zmianom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arma: Cold War Assault: 16+

Arma: Cold War Assault Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 128 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7