Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4XONE
Okładka Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX (PS4)

Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX

Kompilacja sześciu pierwszych części serii Kingdom Hearts, stworzonych pod skrzydłami firmy Square-Enix we współpracy z wytwórnią Disney.

RPG | TPP | seriale animowane | filmy animowane | filmy | pakiet | crossover | reedycje/remastery/remaki | RPG akcji | jRPG

Okładka Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX (PS4)

data premiery gry:

28mar2017

PS4

18lut2020

XONE

Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX to pakiet sześciu pierwszych części serii Kingdom Hearts. Cykl narodził się na początku lat 2000. i był efektem niecodziennej kooperacji pomiędzy firmą Disney oraz japońskim studiem deweloperskim Square, które odpowiadało za legendarne gry jRPG, w tym serię Final Fantasy. Kingdom Hearts pojawiło się na PlayStation 2 w 2002 roku i połączyło elementy Final Fantasy oraz światy oraz bohaterów znanych z disnejowskich animowanych filmów oraz seriali, budując w kolejnych odsłonach własną i kompleksową mitologię. W skład Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX wchodzą kolekcje Kingdom Hearts HD 1.5 ReMix oraz Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX, które wydane zostały na PlayStation 3 w 2013 i w 2014 roku.

W skład Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX wchodzą gry:

  1. Kingdom Hearts FINAL MIX – pierwsza odsłona cyklu, która ukazała się na PlayStation 2 w 2002 roku. Tytuł przedstawia graczom kilkunastoletniego Sorę – głównego protagonistę cyklu, który wybiera się w podróż pomiędzy światami, poszukując dwójki zaginionych przyjaciół. Bohater na swojej drodze spotyka wiernych sojuszników (Goofy, Donald, król Mickey) oraz oponentów, sprawujących kontrolę nad groźnymi stworami o nazwie Heartless.
  2. Kingdom Hearts Re:Chain of Memoriespoboczna część serii, która pierwotnie ukazała się na konsoli Game Boy Advance w 2004 roku, która stanowi pomost pomiędzy wydarzeniami w pierwszej i drugiej odsłonie cyklu. Produkcja przedstawia po raz pierwszy nowych antagonistów (Organizacja XIII), a także oferuje unikalny system walki oparty na wykorzystaniu kart zdolności i ataków.
  3. Kingdom Hearts II FINAL MIX – druga numerowana odsłona serii, która trafiła na PlayStation 2 w 2006 roku. Sora wraz z przyjaciółmi musi stawić czoła niecnym planom członków Organizacji XIII. Gra rozwija system walki oraz wprowadza wiele nowych elementów rozgrywki, a także disnejowskich światów.
  4. Kingdom Hearts 358/2 Days [jedynie zremasterowane przerywniki filmowe]drugi spin-off serii, który łączy drugą i pierwszą część cyklu, rzucając nieco światła na czas, który Roxas spędził w szeregach Organizacji XIII. Tytuł ukazał się pierwotnie na konsoli Nintendo DS w 2009 roku.
  5. Kingdom Hearts Birth by Sleep FINAL MIXprequel Kingdom Hearts, którego akcja rozgrywa się na 10 lat przed przedstawionymi w nim wydarzeniami. Tytuł ukazał się po raz pierwszy na przenośnej konsoli Sony PSP w 2010 roku. Produkcja rozszerza mitologię świata i umożliwia graczom wcielenie się w trzech nowych bohaterów – Ventusa, Terrę i Aquę.
  6. Kingdom Hearts Re:coded [jedynie zremasterowane przerywniki filmowe]Spin-off, którego akcja rozgrywa się tuż po zakończeniu Kingdom Hearts II. Tytuł ukazał się pierwotnie na konsoli Nintendo DS w 2010 roku.

Kwestie techniczne

Gry wchodzące w skład Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX oferują kompletnie zremasterowaną oprawę graficzną, drobne poprawki w systemach rozgrywki (w tym nowe poziomy trudności), a także dodatkowe przerywniki filmowe oraz walki z bossami, które dostępne były jedynie w japońskich wydaniach produkcji. Najciekawszą nowością dla fanów jest to, że remastery działają z prędkością 60 klatek na sekundę. Blokada ustalona na poziomie 30 klatek była jedną z głównych wad tytułów na PlayStation 3 i krokiem w tym w przypadku oryginałów z PlayStation 2.nnnn

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX

Klasyfikacja PEGI Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Kolekcja Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX zmierza na PlayStation 4

wiadomość27 października 2016

Square Enix zapowiedziało, że w marcu przyszłego roku na PlayStation 4 ukaże się pakiet dwóch zremasterowanych kolekcji Kingdom Hearts 1.5 i 2.5, które wcześniej ukazały się na PlayStation 3. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, remastery będą wyświetlały obraz z prędkością 60 klatek na sekundę.

PS4
XONE