Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PS4
Okładka Kingdom Hearts HD 2.5 Remix (PS3)

Kingdom Hearts HD 2.5 Remix

Kolejny zestaw odświeżonych wersji gier z serii Kingdom Hearts. Tym razem w skład pakietu wchodzą następujące pozycje: Kingdom Hearts II: Final Mix, Kingdom Hearts: Birth by Sleep Final Mix oraz Kingdom Hearts Re:Coded.

RPG | TPP | fantasy | seriale animowane | filmy animowane | filmy | pakiet | crossover | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Kingdom Hearts HD 2.5 Remix (PS3)

data premiery gry:

2gru2014

PS3

9mar2017

PS4

Kingdom Hearts HD 2.5 Remix jest kolejnym po Kingdom Hearts HD 1.5 Remix zestawem jRPG-ów z cyklu Kingdom Hearts, które zostały poddane odświeżeniu. Seria ta ma swoje korzenie w 2000 roku i stanowi crossover dwóch światów – uniwersum Final Fantasy oraz bohaterów filmów wytwórni Walta Disneya.

W skład Kingdom Hearts HD 2.5 Remix wchodzą gry:

Kingdom Hearts II: Final Mix (2007) to rozszerzona edycja gry Kingdom Hearts II, wydanej w 2006 roku na konsole PlayStation 3. W czasie tej przygody Sora wraz z przyjaciółmi musi stawić czoła planom członków wrogiej Organizacji XIII. Edycja ta wzbogacona została o dodatkowe sceny związane z trzema tajemniczymi rycerzami, którzy pojawiają się w ukrytym zakończeniu. Produkcja ukazała się pierwotnie w wersji na konsolę PlayStation 2 i oferowana była wyłącznie na rynku japońskim.

Kingdom Hearts: Birth by Sleep Final Mix (2011) to tytuł, którego akcja osadzona została 10 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w oryginalnym Kingdom Hearts, a fabuła przedstawia perypetie Terra, Vena i Aqua – trójki uczniów Mistrza Keyblade. Rozszerzona edycja Final Mix oryginalnie dostępna była wyłącznie dla japońskich graczy.

Kingdom Hearts: Re:Coded (2010) to wydany w wersji na konsolę Nintendo DS remake gry, która pierwotnie ukazała się w wersji na telefony komórkowe. Fabuła stanowi rozwinięcie wątków z Kingdom Hearts: Birth by Sleep Final Mix i skupia się na kolejnej przygodzie Sory.

Kwestie techniczne

Tworząc kompilację Kingdom Hearts HD 2.5 Remix, deweloperzy z Square Enix zadbali o przystosowanie systemu sterowania do możliwości obsługi za pomocą gamepadów DualShock 3 i 4. Wszystkie gry w pakiecie doczekały się także gruntownego odświeżenia oprawy wizualnej, która dostosowana została do rozdzielczości 16:9.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 254,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kingdom Hearts HD 2.5 Remix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Kolekcja Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX zmierza na PlayStation 4

wiadomość27 października 2016

Square Enix zapowiedziało, że w marcu przyszłego roku na PlayStation 4 ukaże się pakiet dwóch zremasterowanych kolekcji Kingdom Hearts 1.5 i 2.5, które wcześniej ukazały się na PlayStation 3. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, remastery będą wyświetlały obraz z prędkością 60 klatek na sekundę.

Kingdom Hearts HD 2.5 Remix reedycją HD kolejnych trzech części serii
Kingdom Hearts HD 2.5 Remix reedycją HD kolejnych trzech części serii

wiadomość14 października 2013

Kingdom Hearts HD 2.5 Remix to druga kolekcja odświeżonych i udoskonalonych odsłon serii Kingdom Hearts. Tym razem w skład pakietu wchodzą trzy gry: Kingdom Hearts II: Final Mix, Kingdom Hearts: Birth by Sleep Final Mix oraz Kingdom Hearts Re:Coded.

PS3
PS4