Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2013, 11:25

autor: Sarge

Kingdom Hearts HD 2.5 Remix reedycją HD kolejnych trzech części serii

Kingdom Hearts HD 2.5 Remix to druga kolekcja odświeżonych i udoskonalonych odsłon serii Kingdom Hearts. Tym razem w skład pakietu wchodzą trzy gry: Kingdom Hearts II: Final Mix, Kingdom Hearts: Birth by Sleep Final Mix oraz Kingdom Hearts Re:Coded.

Firma Square Enix zapowiedziała Kingdom Hearts HD 2.5 Remix – reedycję HD trzech odsłon serii Kingdom Hearts. Od kilku miesięcy na rynku dostępna jest kolekcja Kingdom Hearts HD 1.5 Remix.

Kingdom Hearts HD 2.5 Remix to zestaw składający się z odświeżonych edycji trzech gier: Kingdom Hearts II: Final Mix, Kingdom Hearts: Birth by Sleep Final Mix oraz Kingdom Hearts Re:Coded. Wszystkie doczekają się usprawnienia oprawy graficznej w rozdzielczości HD i dodania Trofeów do odblokowania. Pakiet ukaże się w 2014 roku wyłącznie na PlayStation 3.

Kingdom Hearts II: Final Mix to usprawniona wersja drugiej części serii Kingdom Hearts, która pojawiła się pierwotnie na PlayStation 2. W porównaniu do pierwowzoru wprowadzono w niej nowe scenki przerywnikowe i elementy rozgrywki. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Kingdom Hearts: Birth by Sleep Final Mix – odsłony dostępnej dotychczas wyłącznie na PSP. Z kolei Kingdom Hearts Re:Coded to tytuł znany do tej pory posiadaczom DS-ów i japońskim użytkownikom telefonów komórkowych.

Zapowiedzi Kingdom Hearts HD 2.5 Remix towarzyszy udostępnienie zwiastuna reklamującego tę kolekcję. Przy okazji wydawca poinformował, ze wszystkie części cyklu Kingdom Hearts sprzedały się do tej pory w liczbie ponad 20 milionów egzemplarzy. Nie wiadomo jak poradziła sobie ostatnio wydana kolekcja Kingdom Hearts HD 1.5 Remix, w skład której wchodzą odświeżone wersje gier Kingdom Hearts oraz Kingdom Hearts Re: Chain of Memories.