Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2013, 11:15

autor: Góral

Goodbye Deponia ukończona. Gra ukaże się w najbliższy piątek

Studio Daedalic Entertainment zakończyło prace nad grą Goodbye Deponia, która trafi na rynek w najbliższy piątek. Dodatkowo w Internecie pojawiły się recenzje niemieckich serwisów, sugerujące, że mamy do czynienia z najlepszą odsłoną serii.

Twórcy gry Goodbye Deponia, niemieckie studio Daedalic Entertainment, poinformowali, że projekt został ukończony i ukaże się w ramach cyfrowej dystrybucji 18 października. Produkcję można już zamawiać między innymi na Steamie.

Goodbye Deponia to trzecia część popularnej serii przygodówek. - Goodbye Deponia ukończona. Gra ukaże się w najbliższy piątek - wiadomość - 2013-10-14
Goodbye Deponia to trzecia część popularnej serii przygodówek.

Będzie to trzecia, a zarazem ostatnia odsłona popularnej przygodówki opowiadającej o Rufusie, który wyrusza do miasta Elysium razem ze swoją dziewczyną, by tam doprowadzić do końca misję i uratować planetę Deponia. Rozgrywka nie odbiega od oldskulowych rozwiązań, opierając się na klasycznych zasadach gier typu point-and-click.

Zamawiając Goodbye Deponia w ramach przedsprzedaży w sklepie firmy Valve, otrzymuje się w gratisie poprzednią odsłonę serii - Chaos on Deponia. Cena takiego zestawu wynosi 8,99 euro (około 38 zł), czyli niewiele jak za dwie gry. W Internecie dostępne są już pierwsze recenzje „trójki”. Wygląda na to, że jest to najlepsza część serii, ponieważ redaktorzy poszczególnych serwisów nie szczędzą jej ciepłych słów. Niemieckie media oceniły tytuł na 91/100 (GameStar), 9/10 (Eurogamer), 89% (GamingXP) czy też 85% (PC Games). Embargo dla pozostałych krajów mija 17 października i wtedy też przekonamy się, co o grze sądzi reszta świata.

Goodbye Deponia ukończona. Gra ukaże się w najbliższy piątek - ilustracja #3Daedalic Entertainment to niemiecki producent gier wideo, specjalizujący się w przygodówkach. Firma została założona w 2007 roku i ma na swoim koncie takie produkcje jak seria Deopnia, Edna & Harvey czy też The Night of the Rabbit. Obecnie deweloper pracuje nad turowym RPG Blackguards.