Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2013, 11:04

autor: Draug

Star Citizen – udostępniono nowe filmy, ukazujące statki dostępne w grze

W sieci pojawiły się nowe filmy z gry Star Citizen, wygenerowane na jej silniku. Stworzono je w formie reklam statków, ukazując elementy rozgrywki takie, jak modyfikowanie pojazdów i walkę w przestrzeni kosmicznej.

Wraz z przekraczaniem kolejnych progów finansowych przez Star Citizen, studio Cloud Imperium Games coraz bardziej rozpieszcza swoich fanów. Tym razem doczekaliśmy się publikacji nowych filmów (stworzonych na silniku gry) z nadchodzącego kosmicznego symulatora, stylizowanych na reklamy statków, które znajdą się w produkcji. Do znanego już wideo z 300 Series dołączyły materiały prezentujące myśliwce marek Hornet i Aurora.

Pierwszy z powyższych filmów ukazuje pojazd o nazwie Hornet, produkowany przez firmę Anvil Aerospace. Jednostkę pokazano w akcji, toteż reklama daje nam przedsmak emocji, jakie czekają graczy podczas starć w kosmosie (mimo że oglądamy tu dynamiczne filmowe ujęcia zamiast fragmentów wyjętych bezpośrednio z rozgrywki).

Z kolei drugi materiał reklamuje jednostkę najczęściej trafiającą w ręce osób, które zdecydowały się wesprzeć Star Citizen: Aurorę należącą do marki RSI (Robert Space Industries). Przy okazji tego statku zaprezentowano system modyfikacji, jakie można do niego wprowadzać. Dostępne są między innymi różnorodne działka do wyboru (umieszczane w różnych miejscach), nic nie stoi też na przeszkodzie, by podczepić kontener do podwozia i zwiększyć przestrzeń ładunkową albo wymienić fotel pilota na wygodniejszy. Ponadto film z Aurorą ukazuje swobodny lot w przestrzeni kosmicznej (choć, ponownie, nie mamy tu fragmentów gameplayu).

300i – pierwszy statek w Star Citizen, który doczekał się własnego filmu. - Star Citizen – udostępniono nowe filmy, ukazujące statki dostępne w grze - wiadomość - 2013-10-14
300i – pierwszy statek w Star Citizen, który doczekał się własnego filmu.

Warto też wspomnieć, że zaledwie wczoraj informowaliśmy o zebraniu na Star Citizen kwoty 22 milionów dolarów, a gra już jest w połowie drogi do wskoczenia na kolejny pułap. Przypomnijmy, że osiągnięcie ostatniego progu finansowego zagwarantowało realistyczniejszą prezencję twarzy u postaci, które zostaną ukazane w produkcji. Co więcej, ogłoszono przy tej okazji konkurs The Next Great Starship, w którym nagrodą jest między innymi 30 tysięcy dolarów.

Premiery finalnej wersji Star Citizen możemy spodziewać się w 2015 roku, jakkolwiek w międzyczasie otrzymamy kilka modułów, udostępniających różne elementy rozgrywki (pierwszy z nich, zawierający wirtualny hangar, wypuszczono w sierpniu). Wydanie tytułu przewidziano tylko dla pecetów.