Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2013, 10:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Star Citizen - uzbierano 22 mln dolarów i zapowiedziano konkurs dla modderów

Twórcy gry Star Citizen poinformowali, że zdołali już uzbierać 22 mln dolarów na produkcję swojego tytułu. Dodatkowo od 31 października przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu dla modderów, w którym można wygrać 30 tys. dolarów.

Twórcy gry Star Citizen uzyskali na produkcję swojego space-sima 22 mln dolarów. W związku z tym, w pełnej wersji zobaczymy realistycznie wyglądające twarze postaci, dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii. Dodatkowo ujawniono kolejny próg finansowy, a także zapowiedziano konkurs dla modderów.

Star Citizen ukaże się wyłącznie na komputerach PC. - Star Citizen - uzbierano 22 mln dolarów i zapowiedziano konkurs dla modderów - wiadomość - 2013-10-13
Star Citizen ukaże się wyłącznie na komputerach PC.
The Next Great Starship:
  • Konkurs przygotowany dla modderów i fanów gry Star Citizen
  • Głównym celem będzie stworzenie statku, który trafi do pełnej wersji produkcji
  • Zwycięska drużyna otrzyma między innymi 30 tys. dolarów

Po przekroczeniu 24 mln dolarów do zabawy wdrożony zostanie system transportu publicznego. Dzięki niemu osoby nieposiadające własnego statku będą mogły się swobodnie przemieszczać z jednego miejsca do drugiego. Dodatkowo możliwe ma być przewożenie przedmiotów, w tym także pojazdów.

Jednocześnie zapowiedziano konkurs dla modderów - The Next Great Starship. Zabawa polega na stworzeniu statku, który trafi do pełnej wersji gry. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż do zmagań stanie 16 wybranych drużyn, które od 31 stycznia do 8 czerwca 2014 roku będą ze sobą walczyć o sławę i pieniądze (stworzony statek znajdzie się w pełnej wersji Star Citizen, ekipa zgarnie 30 tys. dolarów, każdy z członków otrzyma kartę grafiki Radeon R9 290X i nie tylko). Zapisy rozpoczną się 31 października i potrwają do końca bieżącego roku.

Zasady zabawy są stosunkowo proste. Należy utworzyć drużynę składającą się maksymalnie z trzech osób i przygotować nagranie wideo, w którym każdy z członków podaje swoje podstawowe dane. Kilkuminutowy materiał zawierać musi także prezentację broni (szczegóły znajdziecie na podlinkowanej wcześniej stronie). Z nadesłanych zgłoszeń zostanie wybrana najlepsza szesnastka, która przez kilka kolejnych miesięcy wykonywać będzie nowe zadania. Przebieg całego konkursu transmitowany ma być na oficjalnym kanale Roberts Space Industries w serwisie YouTube.

Star Citizen to nowy projekt Chrisa Robertsa, twórcy Wing Commandera. Gra będzie reprezentować gatunek kosmicznych symulatorów, w którym można wykonywać szereg rozmaitych aktywności – od walki, przez działalność przestępczą, po handel. Tytuł wykorzystuje technologię CryEngine 3 i dedykowany jest wyłącznie komputerom PC.